Pałacowa Noc w Świerklańcu. Co ciekawego będzie czekać na gości?

Stowarzyszenie Wrazidlok przygotowało kolejne wydarzenie w pięknej scenerii. W planie koncert, mapping oraz oczywiście opowieści o rodzie Donnersmarcków.

Urszula Gołkowska
Swierklaniec palac kawalera

Pałacowa Noc w Świerklańcu

Przed nami jeszcze jeden powód, by skierować się w tamtą stronę. Sam park wart jest odwiedzenia. Jednak dzięki zaangażowaniu lokalnych miłośników historii można tam wziąć udział w tematycznych spotkaniach. W przyszłym tygodniu, 5 lipca, w Pałacu Kawalera odbędzie się wydarzenie o charakterze kulturalnym, historycznym i artystycznym. Przygotowuje je Stowarzyszenie Wrazidlok.

Noc rozpocznie się o godzinie 19:00. Na dobry początek przed publicznością wystąpi WMW Band. Można ich będzie posłuchać przed Pałacem Kawalera.

- To śląska grupa młodych pasjonatów muzyki bluesowej. Fanatycy kontrolowanej improwizacji oraz bluesowych podróży w czasie. Ich muzyka opiera się głównie na blues&funku, z elementami folku, jazzu oraz rock and rolla, okraszona tekstami w języku śląskim, polskim i angielskim podbita rytmami prosto z doliny Bytomki - podają organizatorzy.

Do wnętrz rezydencji impreza przeniesie się od godziny 19:45. Tam na gości czekać będzie wystawa modeli obiektów pałacowych. Jej autorem jest Sławomir Kaczor.

- W Pałacu Kawalera będzie można zobaczyć wspaniałe, autorskie projekty obiektów sakralnych i użyteczności publicznej. Makiety wznoszone z brystolu, zgodnie z wymogami danej epoki nie tylko charakteryzują się szlachetną szatą dekoracyjną, ale niosą przede wszystkim istotny, czerpiący z historii przekaz - zdradzają organizatorzy.

Oprócz tego zapowiadają także Komnatę Grozy. Nie zabraknie oczywiście wspomnienia o dawnych właścicielach tego miejsca w ramach prelekcji o Donnersmarckach. Spotkanie zakończy pokaz mappingowy około 21:30. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 20 zł od osoby dorosłej.

W Świerklańcu szykuje się całe lato pełne atrakcji. O innych propozycjach można przeczytać poniżej.

Swierklaniec park

Może Cię zainteresować:

Imprezowe wakacje w Świerklańcu. W planie Gyburstag Kołoca, koncerty czy kino plenerowe

Autor: Urszula Gołkowska

18/06/2024

Tarnowskie gory waskotorowka

Może Cię zainteresować:

Wąskotorówka, Bytom Karb i hałda popłuczkowa w jednym? Łapcie bilety na wycieczki!

Autor: Urszula Gołkowska

25/06/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon