Pani Gertruda ze Świerklańca świętowała swoje setne urodziny. "Receptą na długowieczność jest praca i wiara"

Pani Gertruda Mrozek ze Świerklańca obchodziła swoje setne urodziny. Solenizantka pochodzi z wielodzietnej rodziny z Piekar Rudnych - dzielnicy Tarnowskich Gór. Zdaniem pani Gertrudy recepturą na długowieczne życie jest praca i wiara.

W poniedziałek, 1 sierpnia pani Gertruda Mrozek , mieszkanka Świerklańca obchodziła swoje setne urodziny. Solenizantkę w dniu jej święta odwiedził wójt Marek Cyl oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Gabriela Pandzioch. Nie zabrakło rozmów o przeszłości, a także toastu za zdrowie pani Gertrudy oraz uroczystego odśpiewania "200 lat".

Recepturą na długie życie jest praca i wiara

Tarnogórzanka urodziła się 1 sierpnia 1922 roku w Piekarach Rudnych (Bobrownikach), dzisiejszej dzielnicy miasta Tarnowskie Góry. Pochodzi z wielodzietnej rodziny - miała ośmioro rodzeństwa. Po śmierci swoich rodziców zajmowała się wychowywaniem swoich braci i sióstr i prowadzeniem domu.

Życie zawodowe pani Gertruda poświęciła na pracę w gospodarstwie i na roli. Podjęła się także pracy w kopalni, gdzie zajmowała się ekspedycją wagonów kolejowych z węglem. W wolny czas w młodości jubilatka poświęcała na pracę w przydomowym ogródku. Podczas wizyty wójta wyznała, że gdyby jeszcze mogła, to chętnie „plewiłaby” grządki.

Obecnie od prawie 60 lat Pani Gertruda przebywa w Świerklańcu zamieszkując w domu z córką Marią, a wielką radość sprawiają jej odwiedziny rodziny i znajomych. Pomimo swojego wieku pani Gertruda cieszy się zdrowiem i bardzo dobrą pamięcią. Chętnie wspomina minione lata.

Zdaniem Jubilatki receptą na długowieczność jest praca i wiara. W domu, w którym mieszka można odczuć przyjazną atmosferę, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. Właśnie stąd bierze się radość życia solenizantki oraz życzliwość wobec innych ludzi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla tarnogórskich OSP. Co dostali druhowie?

Tarnowskie Góry wydarzenia

Podsumowanie tygodnia 15-21.11. Informacje z Tarnowskich Gór

Prace w ramach odbudowy linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie

Utrudnienia drogowe w Miasteczku Śląskim

Miasteczko Śląskie - parking

Miasteczko Śląskie. Zamiast pasów - miejsca parkingowe

Tarnowskie Góry. Śrybne Gwarki 2021

Śrybne Gwarki 2021. Najlepsi tarnogórscy przedsiębiorcy

Tarnowskie Góry, Kurna Chata, zapadlisko

Radna proponuje zmianę w uchwale o zabytkach

Tarnowskie Góry - Bytom utrudnienia drogowe

Duże utrudnienia na drodze do Bytomia