Park Repecki zaprasza na wieczorne spacery. Pojawiło się tam nowe oświetlenie

Zakończyło się zadanie związane z nowymi lapami w Reptach Śląskich. Teraz nawet po zmroku park prezentuje się ładnie, ale także bezpiecznie.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu nie muszą rezygnować z odwiedzin tego miejsca ze względu na szybko zapadający zmrok. Jak zapowiadaliśmy w sierpniu, w Parku Repeckim pojawiło się nowe oświetlenie. Dzięki temu na alejkach jest bezpieczniej, a spacery stają się jeszcze przyjemniejsze.

- W parku pojawiły się aż 44 nowe latarnie na odcinku od ulicy Repeckiej przez Szyb Sylwester i Szyb Ewa. Wszystkie wzbudzane są ruchem, więc nie świecą pełnym światłem, kiedy na ścieżkach nie ma spacerowiczów, a wyłączane o 23:00, aby nie płoszyć zwierzyny. Dodatkowo, 14 starych latarni na drodze od wjazdu do Parku od strony Starych Tarnowic do ronda wymieniono na nowe - wyliczają urzędnicy miejscy.

Do przetargu dotyczącego zadania "Budowa oświetlenia na terenie Parku w Reptach Śląskich - Tarnowskich Górach" zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Ostatecznie Urząd Miasta zdecydował się na ofertę spółki ETEC z Olkusza. Koszt inwestycji wyniesie 1 193 452,85 zł. Miasto zapowiadało, iż prace instalacyjne zostaną wykonane metodą bezwykopową. Wszystkie kable miały zostać poprowadzone za pomocą odwiertów. Motywacją do wyboru tego rozwiązania było dobro rosnących w pobliżu drzew i ich korzeni. Przy okazji instalacji kabla do oświetlenia miała zostać położona nowa sieć na trasie do zabudowań sztolni.

Wymiana oświetlenia w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry wymienią oświetlenie. Osada Jana korzysta z nowych ledów

Autor: Urszula Gołkowska

27/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon