Park Repecki zyska jeszcze jedną atrakcję. Powstanie tam amfiteatr

W jednej z dzielnic miasta pojawi się nowa infrastruktura umożliwiająca plenerowe wydarzenia. Mowa o amfiteatrze w Parku Repeckim. GCR pochwaliło się wizualizacjami tego miejsca.

Kino plenerowe w Parku Repeckim?

Możemy tego doczekać i to w nie tak odległej przyszłości. Dzięki zaangażowaniu pracowników GCR oraz mieszkańców w tym miejscu powstanie przestrzeń umożliwiająca organizację wydarzeń plenerowych czy seansów na świeżym powietrzu. Projekt jest realizowany w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Zadanie zostało zakwalifikowane do wykonania razem z dwoma innymi z puli EKO (EKO Parking w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu - budowa ekologicznych miejsc postojowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą", "Szpital z energią! Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowickim Centrum Onkologii wraz z utworzeniem carportów fotowoltaicznych oraz wiat rowerowych").

- Amfiteatr będzie uzupełnieniem oddanej niedawno do użytku "Tężni Gwarków" i stanowić będzie spójną z nim strefę rozrywki i relaksu. Zostanie wyposażony w niewielką scenę oraz mobilny ekran projekcyjny z wysokiej klasy projektorem. Widzowie będą mogli zasiąść na specjalnych ławkach i drewnianych leżankach, a w razie złej pogody skryć się pod specjalną wiatą. Obiekt będzie również dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a w pobliżu znajdzie się mała strefa gastronomiczna - podają pracownicy Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".

Cała przestrzeń zostanie oświetlona, co zwiększy bezpieczeństwo. Pojawią się także elementy małej architektury: kosze na odpady, stojaki na rowery oraz stacja naprawy jednośladów. Dzięki inwestycji powstaną kolejne miejsca siedzące w pobliżu tężni solankowej. To umożliwi większej liczbie osób korzystanie z prozdrowotnego wpływu obiektu w komfortowych warunkach.

Tarnowskie gory przejscia dla pieszych

Może Cię zainteresować:

Przejścia dla pieszych będą bezpieczniejsze. Trwa przygotowanie do nowej inwestycji

Autor: Urszula Gołkowska

07/06/2024

Plac zabaw w Pniowcu

Może Cię zainteresować:

Pniowiec doczekał się nowego placu zabaw. Powstała strefa dziecięca oraz siłownia plenerowa

Autor: Urszula Gołkowska

17/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon