Park w Świerklańcu jako bohater nagrodzonego filmu. Konkurs Wybieram Śląskie rozstrzygnięty

Znamy już laureatów wojewódzkiego konkursu fotograficznego. Jeden z nagrodzonych filmów promuje Pałac Kawalera w świerklanieckim parku.

Wybieram slaskie swierklaniec

"Wybieram Śląskie, wybierz i Ty!"

10 grudnia odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu "Wybieram Śląskie". Uczestnicy mieli wykonać zdjęcia typu selfie lub krótkie filmiki. Tematem głównym były najciekawsze atrakcje naszego województwa. Jury zwracało szczególną uwagę na twórcze podejście do zadania, ale także samą jakość pracy. Zdecydowano się przyznać cztery nagrody w kategorii fotografii oraz dwie w kategorii filmu.

Kategoria Zdjęcie:

  • I Nagroda - Artur Zając
  • II Nagroda - Łukasz Gaida
  • III Nagroda - Joanna Panicz
  • IV Nagroda - Anna Onuszkiewicz

Kategoria Video:

  • I Nagroda - Grzegorz Kamiński
  • II Nagroda - Natalia Kotusz

- Jestem pod wrażeniem kreatywności zgłoszonych prac i cieszę się, że mogę wręczyć wyróżnionym nagrody - mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża. - To trudny czas dla branży turystycznej, dlatego każde wsparcie i promocja naszych walorów turystycznych są niezwykle istotne. Wszystkim nam zależy na tym, by turystyka w regionie rozwijała się i przyciągała gości, a takie akcje pozwalają pokazać jak wiele mamy do zaoferowania – podkreślał.

Świerklaniec inspiruje

Na temat swoich prac laueraci wybierali różne ciekawe miejsca na mapie Śląska. Pojawił się lokalizacje takie jak Skrzyczne, Olsztyn, czy Świerklaniec. Park świerklaniecki, a dokładniej znajdujący się w nim Pałac Kawalera zaprezentowała w swoim video pani Natalia Kotusz. Nagranie, które zajęło zaszczytne drugie miejsce, dostępne TUTAJ. Zapytaliśmy samą autorkę, co zainspirowało ją do nakręcenia filmu właśnie w tym miejscu.

- Okolice Tarnowskich Gór od zawsze kojarzyły mi się przede wszystkim z sympatycznymi ludźmi, których uśmiech, otwartość oraz poczucie humoru przyciągają dobrymi skojarzeniami w te rejony - opowiada Natalia Kotusz. - Ramy nagrania zaplanowałam ściśle z miejscem nieco bardziej kameralnym w skali regionu, lecz posiadającym swoją złożoną historię w kombinacji ze współczesnym kluczem atrakcyjności dla osób chcących zmierzyć swoją osobistą estetykę z potężnymi walorami architektonicznymi ukrytymi na pozornie niewielkim metrażu. Pałac Kawalera mieszczący się w Parku Świerklanieckim walorów posiada wiele. Urokliwe parkowe tła otaczające Pałac wzorowo uzupełniają całość, dając wytchnienie osobom chcącym wypocząć w spokojnej atmosferze - dodaje.

Wszystkim zainteresowanym szczegółami powstania nagrania polecamy obejrzenie krótkiego materiału autorki. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich fotografów oraz filmowców zapraszamy do odkrywania piękna powiatu tarnogórskiego.

fot. UG Świerklaniec

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sceny do filmu

Nagrania nowego serialu na terenie Parku w Świerklańcu

Świerklaniec kino plenerowe

Kino parkowe w Świerklańcu. Jakie filmy zobaczymy tym razem?

Widowisko w Świerklańcu

Wyjątkowe widowisko na Pałacu Kawalera w Świerklańcu

Park w Świerklańcu 2022

Majówka w Świerklańcu? Zobacz, co będzie się tam działo

Pałac w Świerklańcu

Tak kiedyś wyglądał pałac Donnersmarcków w Świerklańcu

Bal w Pałacu

Góry Kultury i Świerklaniec wyróżnieni!

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać?