Park w Świerklańcu z nowymi atrakcjami. Ucieszą się z nich zwłaszcza najmłodsi

W Świerklańcu pojawiła się nowa infrastruktura dla dzieci. Znajduje się na terenie pięknego parku, który jest jednym z ulubionych miejsc rodzinnego wypoczynku w okolicy.

Nowy sprzęt czeka na gości

W ramach marszałkowskiego konkursu Inicjatywa Sołecka 2022 gmina otrzymała 80 tysięcy złotych. Środki te zostały przeznaczone na doposażenie placu zabaw w świerklanieckim parku. W programie projekt ten poparli także pozostali sołtysi gminy. Dziś możemy już oglądać efekt finalny.

Pomiędzy głównym parkingiem a Pałacem Kawalera na gości czeka zmodernizowany plac zabaw. Linozjazd, lokomotywa z tunelem, nowe huśtawki i zjeżdżalnie - to tylko część atrakcji. Odnowione zostały także instalacje, które już wcześniej stanowiły wyposażenie placu. Całość prezentuje się w brązach oraz zieleniach, dzięki czemu estetycznie komponuje się z parkowym otoczeniem.

Koszt inwestycji to prawie 110 tysięcy zł. Większa część środków - 80 tysięcy zł pochodzi ze wspomnianej Inicjatywy Sołeckiej, natomiast reszta to wkład własny gminy Świerklaniec. Nowe miejsce zabaw z pewnością przypadnie do gustu nie tylko maluchom, ale także ich rodzicom, którzy nie bez przyczyny wybierają właśnie Park w Świerklańcu na wypady ze swoimi pociechami.

Jezioro Świerklaniec (Zalew Kozłowa Góra)

Może Cię zainteresować:

Jezioro Świerklaniec. Dojazd, atrakcje, przydatne informacje

Autor: Urszula Gołkowska

05/06/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon