Park Wodny z ciekawym programem. Rusza nauka pływania dla 1365 dzieci

W tarnogórskim aquaparku przygodę z pływaniem rozpoczęli uczniowie z pięciu gmin. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu mogą korzystać z zajęć.

Park Wodny
Tarnowskie góry park wodny nauka pływania

Park Wodny zaprasza na naukę

Rozpoczęła się ósma edycja programu "Umiem Pływać". 6 marca pierwsze grupy miały swoje zajęcia z instruktorami w tarnogórskim kompleksie sportowym. W projekcie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych klas 1-3. Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko naukę pływania, ale także rozwijanie dotychczasowych pasji, poprawę koordynacji i ożywienie kreatywności.

- W rozwoju dziecka bardzo ważnym czynnikiem jest sport, szczególne na tym etapie życia. Dzięki niemu dzieci mogą zaspokoić potrzebę ruchu i rozwinąć swoje zainteresowania. Program ma na celu nabycie przez uczestników podstawowych umiejętności pływania, podniesienie dotychczasowej sprawności fizycznej oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa nad otwartymi zbiornikami - tłumaczą przedstawiciele Parku Wodnego.

Łączna wartość programu to 500 000 zł. Na jego realizację udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów 2023 r. oraz od samorządów związanych z projektem. W poprzednich latach w zajęciach wzięło udział łącznie 10 000 młodych pływaków. W rozpoczynającej się edycji szkolić się będzie 1365 dzieci z gmin:

  • Tarnowskie Góry
  • Bobrowniki
  • Świerklaniec
  • Woźniki
  • Zbrosławice

Uczestnicy mają zapewniony: wstęp do Parku Wodnego, opiekę instruktorską oraz transport. Nad ich bezpieczeństwem i rozwojem czuwają wykwalifikowani trenerzy. Lekcje pływania odbywają się w 15-osobowych grupach. Zajęcia potrwają do początku grudnia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon