Parking po Tarmilo. Radna proponuje ograniczenia czasowe

Tarnogórska radna złożyła interpelację w sprawie nowego parkingu. Co proponuje Aleksandra Król-Skowron?

Projekt bez tytułu 8

Ograniczenia czasowe pomogą?

Miesiąc temu do użytku oddany został parking na terenie po dawnych zakładach Tarmilo. Znajdują się tam miejsca dla stu pojazdów. Bezpłatny parking w sercu miasta to prawdziwy ewenement. Jak się okazuje, wiązać się z tym mogą także pewne niedogodności. Aleksandra Król-Skowron w piśmie skierowanym do Adriana Wolnika, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, apeluje o zwiększenie rotacji wolnych miejsc.

- W ostatnich dniach zostałam poinformowana, że parking zlokalizowany między ulicami Sobieskiego i Opolską jest stale zajęty, albo przez osoby pracujące w centrum, albo przez mieszkańców pobliskich nieruchomości - stwierdza radna. - Skoro problem występuje już teraz, podczas pandemii, kiedy ludzie zdecydowanie mniej podróżują, to co będzie po zakończeniu pandemii? - dodaje.

W interpelacji czytamy, że jednym ze sposobów uporania się z problemem mogłoby być opracowanie regulaminu. Dokument regulowałby maksymalny czas, podczas którego pojazd znajdowałby się na zajmowanym miejscu. Radna powierza tę kwestię do rozpatrzenia burmistrzowi Arkadiuszowi Czechowi.

- Można część parkingu przeznaczyć na miejsca ograniczone czasowo na całą dobę np. maksymalny czas postoju może wynieść 120 minut lub też ograniczyć wszystkie miejsca parkingowe czasowo w godzinach od 6:00 do 18:00 na wybrany okres czasu (...), a w pozostałym czasie pozostawić parking bez ograniczeń - proponuje Aleksandra Król-Skowron.

Co na to tarnogórzanie?

Opinie na temat nowego parkingu są podzielone. Oczywiście większość osób przyznaje, że zaparkowanie w centrum miasta w godzinach pracy stanowi często prawdziwe wyzwanie. Mieszkańcy nie są jednak zgodni co do sposobu rozwiązania tego problemu. Niektórzy bardzo cieszą się z nowopowstałej infrastruktury, inni wręcz przeciwnie. Różne głosy słyszy się także w temacie trudności ze znalezieniem wolnego miejsca na samym parkingu.

- A można było pomyśleć i zrobić parking piętrowy z piętrem podziemnym, jak to w zwyczaju w centrum miast - stwierdza jeden z internautów.

- Chyba system, jaki jest w innych częściach Śródmieścia, jest najlepszy - 90 min za darmo. Można to połączyć z opłatą za dłuższy czas - komentuje jeden z tarnogórzan.

- Być może podział parkingu na część "swobodną" i część "o wymuszonej rotacji" byłoby dobrym kompromisem. A jeśli opłata będzie konieczna... to może wprowadzenie możliwości wykupienia abonamentu miesięcznego... - sugeruje mieszkanka naszego miasta.

Ciekawych pomysłów godnych dostrzeżenia z pewnością jest wiele. Nam pozostaje czekać na odpowiedź Urzędu Miasta.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon