Parking po Tarmilo wciąż niegotowy. Kiedy tam zaparkujemy?

Władze miasta zapowiadały, że nowy parking, zbudowany na terenie dawnego Tarmilo, zostanie oddany do użytkowania do końca listopada. Wciąż jednak trwają tam roboty budowalne.

Parking po tarmilo 2

Kiedy skończą się prace?

Tarnogórzanie z niecierpliwością czekają, aż parking w centrum miasta zostanie oddany do użytkowania. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać. Urzędnicy zapowiadali, że uda się zakończyć niezbędne roboty budowalne do końca listopada. Dziś wiemy jednak, że działania przy przyszłej infrastrukturze potrwają nieco dłużej.

- Trwają ostatnie prace wykończeniowe i pierwsze samochody będą mogły stawać tutaj najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Budowa parkingu ma się zakończyć w ciągu najbliższych dni. Odbiór nadzoru budowlanego zaplanowano na najbliższe tygodnie, a to oznacza, że pierwsze samochody zaparkują w tym miejscu na początku przyszłego roku - informuje Urząd Miasta.
To nie koniec zmian, jakie czekają nas w najbliższym czasie. Miejmy nadzieję, że 2021 rok rozpocznie się od otwarcia oczekiwanego parkingu. Po nim przyjdzie czas na kolejne prace remontowe i budowalne w Tarnowskich Górach.
- Będziemy chcieli zrobić zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta w przyszłym roku, żeby uniemożliwić taki "luźny" wjazd na Rynek i ulicę Krakowską - oświadcza Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych. - Miasto jest tak skonstruowane, że będziemy ograniczać, dyscyplinować ruch samochodowy. W przyszłorocznym budżecie są projekty między innymi ulicy Piastowskiej. Chcielibyśmy ją tak zmodernizować w ruchu jednokierunkowym, żeby dopuścić parkowanie w skos, by miejsc było więcej - tłumaczy.
Urząd Miasta zapowiada, że ma w planach zająć się między innymi centrum przesiadkowym, a także parkingiem nieopodal dworca kolejowego, gdzie powstanie 200 miejsc parkingowych. Mamy także dobrą wiadomość dla tarnogórskich miłośników jednośladów - miasto zamierza również działania związane ze ścieżkami rowerowymi.

Co na to tarnogórzanie?

Nowy parking w centrum miasta cieszy się aprobatą ze strony mieszkańców. Wielu z nich przyznaje, że obecnie znalezienie miejsca, gdzie można by było bezpiecznie zostawić samochód, potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Jednak w dyskusjach pojawiają się także głosy niezadowolonych tarnogórzan. Część z nich przyznaje, że nie podoba im się wizja pobierania opłat za parkowanie na tym terenie.
- Nie lepiej było zaplanować budowę parkingu wielopoziomowego, miejsce na 60 - 100 samochodów to ledwie kropla - dodaje jeden z internautów.
fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Alarm tarnowskie gory

Dziś możemy usłyszeć sygnał alarmowy. Dlaczego?

Ruch drogowy repty slaskie

Repty Śląskie: radna chce zmian w ruchu drogowym

Smog tarnowskie gory

Tragiczna jakość powietrza. Dopuszczalny poziom...

Dziuk vs sporon debata

Sporoń vs. Dziuk. Czy doczekamy się debaty?

Sprzet dla szpitala

Nowy sprzęt pomoże w walce z covidem

Nowy rozklad jazdy 2

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Śląskie...

Smierc na dworcu

Śmierć na tarnogórskim dworcu. Zmarła 71-letnia...