Parking w Tarnowskich Górach. Gdzie można zostawić samochód?

Tarnowskie Góry co roku goszczą turystów z różnych stron województwa, a także Polski. Podpowiadamy, w których miejscach najlepiej zaparkować.

Tarnowskie gory parking

Chociaż nasze miasto nie należy do największych, czasami także tutaj trudno znaleźć kawałek krawężnika, gdzie bezpłatnie zostawimy nasz samochód. Warto znać kilka lokalizacji oferujących większą dostępność do wolnych miejsc parkingowych.

Parking po dawnym Tarmilo

Powstał on stosunkowo niedawno na pustym placu, gdzie kiedyś mieściły się zakłady przemysłowe. Zorganizowano tam 60 miejsc dla samochodów osobowych oraz plac manewrowy dla autokarów. Postój jest całkowicie bezpłatny, bez ograniczeń czasowych. Zazwyczaj znajdziemy chociaż kilka wolnych miejsc. Dodatkowym atutem jest położenie w samym centrum miasta, kilka kroków od rynku.

Adres: ul. Opolska 3

Parking przy Centrum Handlowo-Usługowym Hala

Tuż obok Hali znajdziemy spory parking przeznaczony nie tylko dla klientów centrum. Do dwóch godzin możemy zostawić tam samochód całkowicie bezpłatnie. Przy wjeździe pobiera się bilet, który później jest potrzebny przy opuszczaniu placu.

Adres: Nakielska 1/3 (dojazd od ulicy Bytomskiej)

Parking przy dworcu autobusowym

Jeżeli zależy nam na zaparkowaniu samochodu tuż przy dworcu, albo podwozimy kogoś na autobus, zaraz obok peronów znajdziemy kilkanaście miejsc. Niestety w ciągu godzin roboczych są one przeważnie zajęte, ale po południu rotacja zdecydowanie się zwiększa. Parking bezpłatny.

Adres: ul. Częstochowska 5

Parking przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła

Jeżeli inne miejsca w centrum miasta są zajęte, warto zajrzeć na Plac Gwarków (koło kościoła pw. św. Piotra i Pawła). Parkowanie jest oczywiście bezpłatne.

Zamki w Tarnowskich Górach. Znasz wszystkie?

Adres: ul. Gliwicka 21/Plac Gwarków

Parking przy Sztolni Czarnego Pstrąga

Informacja przydatna nie tylko dla gości obiektu UNESCO, ale także tych, który wybierają się na spacer do Parku Repeckiego. Wjeżdżając od strony ulicy Śniadeckiego napotkamy parking, ale niestety płatny. Dlatego lepiej przyjechać ulicą Repecką. Przy numerze 94 znajduje się specjalne miejsce, gdzie samochody zostawimy bez dodatkowej opłaty.

Adres: Repecka 94

Parking przy Zabytkowej Kopalni Srebra

Nieopodal obiektu UNESCO zorganizowano parking dla samochodów. Postój tam jest darmowy. Oprócz historycznej kopalni w pobliżu znajdziemy też inny ciekawy obiekt warty odwiedzenia - Hałdę Popłuczkową.

Adres: ul. Szczęść Boże 85

Tarnowskie Góry: gdzie na spacer?

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon