Parnasse vs Ruchała – kto wygra walkę wieczoru na KSW 85?

W sierpniu odbędzie się kolejna gala organizacji KSW. W walce wieczoru dojdzie do hitowego pojedynku, w którym Salahdine Parnasse zmierzy się z Robertem Ruchałą. Stawką tej rywalizacji będzie pas mistrzowski kategorii piórkowej.

Parnasse vs ruchala kto wygra walke wieczoru na ksw 85

Salahdine Parnasse

Francuski zawodnik jest jednym z najbardziej utalentowanych fighterów w KSW. Francuz ma na swoim koncie 17 zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Początek jego kariery w organizacji jest datowany na 2017 rok. Swoją przygodę z KSW rozpoczął od wygranej z Łukaszem Rajewskim po decyzji sędziów. Parnasse wygrał również kolejne pojedynki z mocnymi nazwiskami polskich sportów walki, jak Artur Sowiński, Marcin Wrzosek czy Roman Szymański. Tak naprawdę do dziś Francuz zaliczył tylko jedną, aczkolwiek bolesną porażkę przez nokaut z Danielem Torresem. Parnasse wyciągnął jednak wnioski z tego pojedynku i w 2021 roku zrewanżował się Torresowi po decyzji sędziów.

Francuz przystąpi do tego pojedynku w roli zawodnika, który zwyciężył w 4 ostatnich starciach. Udało mu się między innymi pokonać Sebastiana Rajewskiego, a także Daniela Rutkowskiego przez poddania. Utalentowany Parnasse jest aktualnie pełnoprawnym mistrzem dywizji do 66 kg, natomiast jego najbliższy przeciwnik to posiadacz tymczasowego pasa. Stawką tego pojedynku będzie więc pas mistrzowski, co sprawia, że walka odbędzie się na dystansie 5 rund.

Statystyki francuskiego zawodnika, a konkretnie jego bilans 17 wygranych i zaledwie jednej porażki muszą robić wrażenie. Podobne opinie mają redaktorzy portalu mma24, którzy uwielbiają styl walki tego zawodnika. Parnasse w swoim bilansie ma 2 wygrane przez KO/TKO, ale za to aż 7 zwycięstw przez poddanie. Jest to spektakularnie walczący zawodnik, który jednak najwięcej pojedynków zwyciężył przez decyzję sędziów. Wynika to głównie z tego, że nie dysponuje on nokautujący ciosem, dlatego obstawianie wygranych na pełnym dystansie ma swoje uzasadnienie. Jedyna porażka francuskiego zawodnika miała miejsce w starciu z Danielem Torresem przez nokaut.

Francuz w swoim ostatnim pojedynku miał zmierzyć się na gali KSW 83 określanej również nazwą Colosseum 2 na Stadionie Narodowym. Ostatecznie do tej walki nie doszło ze względu na kontuzję Mariana Ziółkowskiego. Polak podczas rozgrzewki zerwał więzadła krzyżowe, które eliminują go z walk na co najmniej kilka miesięcy. Możliwe jednak, że w przyszłości dojdzie jeszcze do tego starcia, ponieważ obaj zawodnicy należą do grona topowych fighterów KSW.

Robert Ruchała

Salahdine Parnasse w swoim następnym starciu stanie przed szansą, aby zmierzyć się z jednym z najbardziej utalentowanych Polaków. Jego przeciwnikiem będzie Robert Ruchała, który do tej pory nie przegrał żadnego starcia. Na koncie Polaka widnieje 9 wygranych i ani jednej porażki. Ruchała najczęściej wygrywał przez decyzję sędziów, a redaktorzy mma24 zwracają uwagę, że walczy on w bardzo zbliżony sposób do Parnasse’a. Można powiedzieć, że profilem są to zawodnicy, którzy mogą dać naprawdę bliski pojedynek. Ruchała do tej pory 5 razy wygrywał po decyzjach, 3-krotnie poddawał przeciwnika, a raz zwyciężył przez KO/TKO. Zachowując proporcje, są to statystyki niezwykle zbliżone i pokrywające się z tym, co do tej pory zanotował Salahdine Parnasse.

Robert Ruchała swoją karierę w KSW rozpoczął w 2020 roku od wygranej z Michałem Dominem. Polak triumfował również w 5 kolejnych pojedynkach, a ostatni z nich udało mu się zakończyć przed czasem po technicznym nokaucie. Był to pierwszy nokaut w historii zawodowej kariery Ruchały. Wcześniej nawet w walkach amatorskich zwyciężał głównie po decyzjach lub poddaniu.

Jak zakończy się walkawieczoru?

Stawką walki wieczoru będzie pas mistrzowski, a to oznacza, że pojedynek odbędzie się na dystansie 5 rund. Potencjalne 25 minut rywalizacji na najwyższym poziomie oznacza wielki wysiłek fizycznych, ale również wymaga odpowiedniego przygotowania. Redaktorzy portalu mma24 zwracają jednak uwagę na fakt, że dojdzie tutaj do starcia dwóch fighterów, którzy doskonale czują się w dłuższych rywalizacjach, a kondycja jest ich mocną stroną.

Salahdine Parnasse jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników KSW bez podziału na kategorie wagowe. Francuz w swojej zawodowej karierze doznał już jednej porażki, a Polak ani razu nie wychodził z oktagonu w roli pokonanego, oprócz kariery amatorskiej, gdzie przegrał z Patrykiem Kaczmarczykiem, ale zrewanżował mu się już klatce KSW. Parnasse stoczył dwa razy więcej walk, co przemawia na jego korzyść, a niektórzy eksperci uważają, że Ruchała nie został poważnie sprawdzony. Po tym pojedynku bez wątpienia już nikt nie będzie mógł powiedzieć w ten sposób, bez względu na ewentualny rezultat.

Redakcja mma24 spodziewa się tutaj starcia, w którym walka może zakończyć się na pełnym dystansie. Jeśli chodzi o faworyta, to wstępne kursy wskazują, że większe szanse na wygraną ma tutaj zawodnik z Francji. Polak do tej pory nie przegrał żadnego starcia, jednak doświadczenie może okazać się kluczowe.

KSW 85 – karta walk

Potencjalnie bardzo ważnym pojedynkiem w kategorii piórkowej może być również walka z udziałem Patryka Kaczmarczyka. Zawodnik z Radomia w zawodowej karierze ma stoczonych 11 pojedynków, w których zanotował 9 wygranych i 2 porażki. Jedną z jego przegranych była właśnie walka stoczona z Robertem Ruchałą, ale dał się pokonać również w starciu z Dawidem Śmielowskim. Kaczmarczyk wygrał swój ostatni pojedynek i nie ukrywa, że chce wrócić na właściwe tory. Nadal uznawany jest on za jednego z największych prospektów w KSW, a przegrane z przeszłości mogą mu pomóc w dalszej karierze, jeśli wyciągnie odpowiednie wnioski. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie zawodnik z Mołdawii, który pomimo 19 lat na karku stoczył już 7 pojedynków w zawodowej karierze. Bilans Daniela Tarchili również wygląda imponująco, ponieważ wygrał 6 starć, a jedno zakończył porażką po decyzji sędziów. Statystyki pokazują, że jest to kompletny zawodnik, który wygrywał 2 razy przez KO/TKO, 2-krotnie przez poddanie i tyle samo po decyzji sędziów. Swój debiut w organizacji KSW zanotował w marcu 2023 roku i pokonał tam Wojciecha Kazieczko. Ogólnie była to już jego 4 wygrana walka z rzędu, więc sprawdzian z Patrykiem Kaczmarczykiem może być dobrą weryfikacją. Redaktorzy portalu mma24 uważają, że Polak mimo wszystko powinien wygrać to starcie, ponieważ doświadczenie oraz umiejętności przemawiają na jego korzyść. MMA24.pl uważa, że walka zakończy się na pełnym dystansie, ponieważ zawodnik z Mołdawii w ten sposób skończył swoje 2 ostatnie pojedynki.

Nie wiesz co robić w czasie wolnym? Oglądanie KSW w Nowym Sączu może być dobrym wyborem!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon