Pasażerów lotniska w Pyrzowicach czekają utrudnienia. Policja udostępnia mapę objazdów

W piątek, 23 lutego, kierowcy muszą przygotować się na możliwe uciążliwości w gminie Ożarowice. Rolnicy zapowiedzieli strajk. Warto wiedzieć, jakimi drogami dojedziemy do portu lotniczego.

Utrudniony dojazd do Katowice Airport

Uwaga pasażerowie! Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach oraz Katowice Airport przekazują, że w najbliższy piątek trzeba się liczyć z koniecznością objazdów do lotniska. Na ten dzień rolnicy zaplanowali protest. Utrudnienia mogą pojawić się od godziny 10:00 do 15:00. Strajkujący pojawią się na odcinku od ronda na DK78 i trasą S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego w Pyrzowicach.

- Prosimy wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów - przypominają funkcjonariusze.
Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Objazd do lotniska w Pyrzowicach

By pomóc podróżnym w sprawnym dotarciu do Katowice Airport policjanci proponują inne trasy. Dojazdy zostały wyznaczone od strony Tarnowskich Gór, Siewierza i Nowej Wsi. Które drogi warto wybrać?

Dojazd do lotniska od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW913 w kierunku DK86 w Będzinie.

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu.

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska - podają policjanci.

Kierowcom życzymy cierpliwości i sprawnego dojazdu na miejsce.

Zakończone zadanie drogowe w Radzionkowie

Może Cię zainteresować:

W Radzionkowie zakończył się ważny projekt remontowy. Ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Autor: Urszula Gołkowska

01/02/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon