Pasjonaci w Pałacu. W Nakle Śląskim spotkamy dziewięciu wyjątkowych gości. Wśród nich...

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza na wyjątkowy wydarzenie z mieszkańcami w roli głównej. Poznamy osoby, które na co dzień żyją i pracują w naszym regionie, a do tego realizują swoje różnorodne, ciekawe zainteresowania. Może jedno z nich stanie się naszą własną inspiracją?

CEKUŚ Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim
Naklo slaskie spotkanie tarnogorzanie

Pasjonaci w Pałacu w Nakle Śląskim

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, dawna siedziba Donnersmarcków stanie się miejscem spotkania dziewięciu wyjątkowych osób. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp wolny! Inicjatywa odbywa się w ramach cyklu Niedziela w Pałacu.

- W trakcie tego wydarzenia będziemy mieli przyjemność poznać Pasjonatów, którzy poświęcili się różnym dziedzinom, od zegarmistrzów po miłośników porcelany, od rzeźbiarzy po malarzy, a także osoby zaangażowane w działania społeczne - zapowiadają organizatorzy.

W nakielskim pałacu spotkamy następujących gości:

  • Franciszek Wiegand – zegary
  • Andrzej Wiegand – rzeźba
  • Irena i Roman Gatys – porcelana
  • Maja Gatys – chusty śląskie
  • Henryk Kulik – malarstwo, warsztaty z malarstwa
  • Ewa Łukasik – warsztaty literackie dla dzieci
  • Anna Rabsztyn – Koło Gospodyń Wiejskich – śląski podwieczorek
  • Karolina Wojaczek - fotografia
- Będziemy mieli możliwość nie tylko podziwiać ich dzieła i wybrane elementy kolekcji, ale także wysłuchać fascynujących opowieści o ich pasjach, inspiracjach i motywacjach. To będzie niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w różnorodnych pasjach i być może znaleźć nową inspirację dla siebie - dodają organizatorzy.

Oprócz ciekawych opowieści, będzie także okazja, by wziąć udział w warsztatach. Młodsi podszkolą się w zakresie literackim, a wszyscy chętni - bez względu na wiek - poćwiczą malarskie zdolności. Dla gości otworzy się także pałacowa kawiarenka. Będzie czynna od godziny 16:00 do 19:00. Przy okazji odsłonięte zostaną kolejne elementy wystawy "Spotkanie po latach". Zaprezentowani będą: Gertruda Gawlik, Eugeniusz Lange, Jan Grabowski, Hampel. Zwiedzający poznają też relację pomiędzy dzisiejszą siedzibą rodu Henckel von Donnersmarck w Wolfsbergu a Nakłem Śląskim.

Tarnowskie gory wybory pieknej z rept

Może Cię zainteresować:

Zbliża się kolejne jabłkowe święto w Tarnowskich Górach. Pamiętacie o Wyborach Pięknej z Rept?

Autor: Urszula Gołkowska

11/04/2024

Kalety stanice impreza

Może Cię zainteresować:

Leśny Zakątek Śląska zapowiada Rajzowanie po kalyckich stanicach 2024. Co będzie czekać na gości?

Autor: Urszula Gołkowska

16/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon