Chciał umówić się z 14-latką. Mężczyznę z Tarnowskich Gór zatrzymała policja

Mieszkaniec Tarnowskich Gór usłyszał zarzuty prokuratury. Miał nakłaniać 14-letnią dziewczynę do kontaktów seksualnych i przesyłać jej swoje nagie zdjęcia.

Police 2122373 1920

podejrzanego o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą małoletnią

Mężczyzna z Tarnowskich Gór podejrzany o chęć nawiązania kontaktu seksualnego z osobą małoletnią

35-letni mężczyzna nawiązał kontakt z 14-latką poprzez internet. Wysyłał jej niedwuznaczne wiadomości, zdjęcia oraz filmy erotyczne. Zaproponował jej spotkanie i seks. Umówili się w poniedziałek, 19 kwietnia w centrum Katowic. Na szczęście do tragedii nie doszło, ponieważ na miejscu stawiła się nie nastolatka, ale 25-letnia kobieta razem z innymi przedstawicielami Child Guard Unit Poland. Grupa zajmuje się zwalczaniem procederu pedofilii.

Zdarzenie zostało nagrane. Podczas niego mężczyzna przyznał się do swoich zamiarów. Wezwano funkcjonariuszy, którzy zatrzymali przestępcę.

- Dzięki czujności kobiety, która poinformowała o sytuacji katowickich policjantów, stróże prawa zatrzymali mężczyznę w chwili przyjazdu na umówione spotkanie. Następnie został on osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania katowicka prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 3 tys. złotych - informowali mundurowi.

Wczoraj tarnogórzanin stanął przed prokuraturą. Postawiono mu zarzuty "nawiązania kontaktu z osobą małoletnią w celu namówienia tej osoby do kontaktów seksualnych, a także przesyłania treści pornograficznych". Grozi mu do trzech lat więzienia.

Fot. Pixabay

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon