Petycja poparcia dla Michała Sporonia. Zainicjowali ją sami uczniowie

Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica w Tarnowskich Górach zbiera głosy poparcia dla nauczyciela Michała Sporonia.

Petycja michal sporon

Uczniowie za Michałem Sporoniem

W Tarnowskich Górach zawrzało, kiedy posłanka Barbara Dziuk zdecydowała się na złożenie do kuratorium pisma w sprawie Michała Sporonia - radnego powiatowego i polonisty w II LO. Dokument nawiązywał do protestów organizowanych podczas ostatnich tygodni pod biurem parlamentarzystki.

Część tarnogórzan zaczęła wyrażać swoje zdecydowane poparcie dla Michała Sporonia. Wśród nich znaleźli się także sami uczniowie wspomnianej szkoły. Młodzież zdecydowała się na napisanie petycji.

- My, uczniowie szkoły, która uczy szacunku do każdego człowieka i jego poglądów, pragniemy wyrazić pełne wsparcie Panu Profesorowi Michałowi Sporoniowi oraz zapewnić, że jako świadoma młodzież nie zgadzamy się ze stwierdzeniem o manipulacji naszymi światopoglądmi czy namawianiu nas do udziału w Strajku Kobiet - czytamy w oświadczeniu Samorządu Uczniowskiego. - Decyzja o udziale w proteście była podejmowana indywidualnie przez uczniów oraz ich rodziców, zgodnie z własnymi przekonaniami - dodają autorzy.

Petycja pojawiła się dopiero wczoraj, a już widnieje pod nią ponad 680 podpisów. Swoje poparcie dla pedagoga wyrazili nie tylko mieszkańcy Tarnowskich Gór, ale także innych miast - Bytomia, Piekar Śląskich, czy Zabrza. Całość wniosku dostępna TUTAJ.

- To, co chcieliśmy przekazać w naszych działaniach, jest zawarte w cytacie Deklaracji Praw Człowieka: ,,Swobodne wyrażanie myśli i poglądów jest jednym z najpiękniejszych praw Człowieka” - mówią uczniowie. - Sytuacja dotknęła całą naszą szkołę. Szkołę, która uczy otwartości i tolerancji. Nasi nauczyciele nigdy do niczego nas nie zmuszają, często inspirują do dyskusji, obrony własnych poglądów i szacunku do poglądów innych ludzi. Tego uczy również Pan Michał Sporoń - podkreślają.

fot. Michał Sporoń

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wanda nowicka kuratorium

Kolejny list do kuratorium. Tym razem od Wandy...

Michal sporon proces

Sporoń vs. Dziuk. We wtorek rozpoczyna się proces

Tarnowskie gory podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najważniejsze informacje...

Dziuk vs sporon debata

Sporoń vs. Dziuk. Czy doczekamy się debaty?

Głogowski dziuk

Tarnogórscy posłowie o orzeczeniu w sprawie...

Głogowski dziuk

Tarnogórscy posłowie o sytuacji covidowej. Co...

0001 13558982821 20201124 225442 0000

Ministerstwo dla przedsiębiorców. Tomasz...