Pięciu kandydatów powalczy o fotel burmistrza w Tarnowskich Górach. Znacie ich wszystkich?

Wybory samorządowe już za niecały miesiąc. Podczas głosowania 7 kwietnia na karcie dotyczącej burmistrza zobaczymy pięć nazwisk. O głosy mieszkańców powalczą znane w lokalnej społeczności postacie.

Tarnowskie gory kandydaci burmistrz

Na kogo głosować w Tarnowskich Górach?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale zanim to zrobi - warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Do 14 marca trwało zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Już zatem oficjalnie, według danych Państwowej Komisji Wyborczej: w Tarnowskich Górach o miano włodarza stara się pięć osób. Reprezentują one komitety, których członkowie będą się także starali o głosy do Rady Miejskiej: KW Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego, KKW Koalicja Obywatelska, KW Nasz Samorząd, KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kto w tym roku może zostać burmistrzem?

Arkadiusz Czech - Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego

Kończy się dziewiąta kadencja samorządu terytorialnego Tarnowskich Gór. To czas, aby podsumować moją działalność na stanowisku burmistrza w różnych obszarach działalności miasta. W 2007 roku rozpoczynałem od 106 milionów złotych, a w ubiegłym roku budżet miasta przekroczył pół miliarda złotych. Przybywa tarnogórzan, rosną też dochody miasta.

Wacław Jan Kroczek - Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

Tarnowskie Góry to nasze wspólne dobro. Chciałbym, by każda i każdy mógł czuć się w nim godnie i bezpiecznie. By Urząd Miejski był dla Was, a nie ponad Wami. By dialog i wymiana doświadczeń stały się podstawą wzajemnych relacji. By Tarnowskie Góry stały się atrakcyjnym miejscem do życia i inwestycji w przyszłość.

Zofia Lesiewicz - Koalicja Obywatelska

Moim priorytetem jest troska o miasto i jego wszystkich mieszkańców. Od lat podejmuję działania na różnych polach, nabywam nowe kompetencje i umiejętności. Za mną wiele udanych przedsięwzięć, które wspólnie zrealizowaliśmy.

Tomasz Olszewski - Prawo i Sprawiedliwość

W mojej ocenie 10% budżetu miasta powinno być przeznaczone na drogi. I to deklaruję. 3% z budżetu miasta na rzecz organizacji pozarządowych. Do tego transparentna uchwała wskazująca, kto otrzyma środki.

Paweł Sienko - Nasz Samorząd

Nazywam się Paweł Sienko, choć niektórzy mieszkańcy znają mnie pod pseudonimem Bożydar Siano. Tarnowskie Góry nie są dla mnie tylko adresem czy kodem pocztowym, ale miejscem, które kocham i któremu oddaję sporą część swojej energii i czasu – zarówno prowadząc z powodzeniem biznes, jak i aktywnie działając społecznie.

Podczas wyborów samorządowych będziemy głosować także na kandydatów do Rady Miejskiej. Zobaczcie, kto stara się o to miejsce.

Urna wyborcza glosy

Może Cię zainteresować:

Wybory samorządowe 2024. Znamy kandydatów do Rady Miejskiej Tarnowskich Gór

Autor: Urszula Gołkowska

06/03/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon