Piękna z Rept ma niejeden smak. Młodzi kucharze zaprezentowali wyjątkowe dania. Kto wygrał konkurs?

Tarnowskie Góry szczycą się własną odmianą jabłoni. Piękna z Rept, bo o niej mowa, może być wykorzystywana do przeróżnych dań, zarówno słodkich, jak i słonych. Młodzi kucharze i cukiernicy z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich podjęli wyzwanie stworzenia wyjątkowego dania, w którym jabłko miało odegrać główną rolę.

Piękna z Rept ma niejeden smak

W trzeciej edycji konkursu kulinarnego w ramach Wyborów Pięknej z Rept wzięło udział 16. uczestników, którzy z pasją i zaangażowaniem stworzyli zarówno słone, jak i słodkie kompozycje kulinarne, wykorzystując tarnogórskie jabłko w różnych odsłonach. Dania oceniało jury w składzie:

  • Bartłomiej Strączek z Bistro Miarki 8,
  • Szymon Lorenc z restauracji Skarbiec,
  • Grzegorz Bien – finalista Master Chef,
  • Barbara Kucia ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
  • Jolanta Tuszyńska z Urzędu Miasta Tarnowskie Góry.

Jury w werdykcie podkreśliło, że wybór był bardzo trudny, a wszystkie zaprezentowane dania były na wysokim poziomie. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi, których niejeden szef kuchni mógłby im pozazdrościć.

Młodzi kucharze zaprezentowali wyjątkowe dania

Jednogłośną decyzją jury zwycięzcą okazał się Vaskovych Vitalii, który zachwycił wyjątkową piersią z kaczki z jabłkowym pure i sosem żurawinowym. Jego potrawa wzbudziła zachwyt zarówno pod względem smaku, jak i estetyki.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęła Natalia Szajer, za sernik, w którym kluczową rolę odegrało oczywiście jabłko. Zdaniem jury uczestniczka wykazała się wysoką znajomością kulinarnego rzemiosła. Podium zamknęła Maja Jonecko, która zaskoczyła jury jabłecznikiem, zajmując teoretycznie trzecie, a praktycznie drugie miejsce.

- Kulinarna scena w Tarnowskich Górach nadal jest w ruchu. Przed nami kolejny konkurs kulinarny, który tym razem odbędzie się w tarnogórskich restauracjach, obiecując równie emocjonujące doznania smakowe - dodają organizatorzy.

W niedzielę 28 kwietnia 2024 r. o godz. na rynku miasta dalsza część atrakcji - kolejne konkursy, warsztaty oraz loteria i występy muzyczne w ramach tegorocznych Wyborów Pięknej z Rept.

Maszynownia Żywiołów w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Na Śląsku mamy swoje własne Hydropolis. W Tarnowskich Górach powstała Maszynownia Żywiołów

Autor: Urszula Gołkowska

20/04/2024

Tworogowska dycha po trowie 2024

Może Cię zainteresować:

Na to czekali miłośnicy biegów. Zbliża się Tworogowska dycha po trowie 2024

Autor: Urszula Gołkowska

19/04/2024

50. rocznice ślubu w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

50 lat wspólnej drogi, czyli kolejne małżeńskie jubileusze w Tarnowskich Górach

Autor: Urszula Gołkowska

18/04/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon