Pierwsze zakażenie koronawirusem w tarnogórskim szpitalu. Prezes szpitala prosi o pomoc

Niestety, wczoraj potwierdzono zakażenie koronawirusem u pacjenta Oddziału Neurologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym. To pierwszy potwierdzony przypadek wśród tutejszych pacjentów. Prezes placówki prosi o pomoc. Medycy potrzebują wsparcia posiłkami.

Covid

To pierwszy, potwierdzony przypadek wśród pacjentów tarnogórskiego szpitala. Dotychczas było kilka podejrzeń zakażenia. W ostatnią sobotę tj. w dniu 28.03.2020 potwierdzono zakażenie, u jednego z pracowników.

- Dzięki staraniom Ordynatora Oddziału - dr Adama Niemczyka, badanie w kierunku koronawirusa u tego pacjenta udało się przeprowadzić maksymalnie szybko, (w ciągu doby!) dzięki czemu już dzisiaj wiemy, że pacjent jest zakażony. W związku z powyższym pacjent zostanie niezwłocznie przewieziony do szpitala jednoimiennego - informuje dr n.med. Leszek Jagodziński, prezes szpitala.

Zgodnie z zaleceniami pracownika Sanepidu, z którym szpital jest w stałym kontakcie telefonicznym, placówka wdraża odpowiednie procedury. Przez najbliższe 7 dni wstrzymuje się wszystkie wypisy z Oddziału Neurologiczneg oraz wszystkie przyjęcia na Oddział Neurologiczny.

Prezes szpitala odbywa teraz kwarantannę. - poddani kwarantannie są wszyscy pracownicy, którzy byli obecni na dyżurze. Sytuacja jest bardzo dynamiczna więc o dalszych działaniach będę Państwa informował na bieżąco - dodaje dr n.med. Leszek Jagodziński.


Szpital potrzebuje wsparcia

Prezes szpitala zwraca się o pomoc. Potrzebne są posiłki dla medyków.

- Zwracam się z ogromną prośbą, w imieniu własnym oraz pracowników Oddziału Neurologii, którzy zostali postawieni przez decyzję Sanepidu w bardzo trudnej sytuacji, i którzy na najbliższe dni w wyniku kwarantanny muszą pozostać w Szpitalu….. o pomoc. Zwracam się szczególnie z prośbą do firm świadczących usługi gastronomiczne, o wsparcie posiłkami (szczególnie zestawem śniadaniowym ). Każda pomoc będzie dla nas takim sygnałem, że wprawdzie to my jesteśmy na pierwszym froncie walki z epidemią, ale nie jesteśmy sami - prosi dr n.med. Leszek Jagodziński.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe pojazdy dla OSP Orzech i OSP Pyrzowice

Nowe wozy dla strażaków z powiatu tarnogórskiego

Nowi o policjanci w Tarnowskich Górach

Powiat tarnogórski ma nowych stróżów prawa

Tarnowskie Góry, info

Podsumowanie tygodnia 29.11-05.12

Powiat tarnogórski, ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy na terenie powiatu tarnogórskiego!

PCK Lublin - Zbiórka na rzecz potrzebujących

Akcja na rzecz potrzebujących imigrantów

Tarnowskie Góry - niewybuch na Wyspiańskiego

Niewybuch w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy ewakuowani

Tarnowskie Góry. Elegitymacja w szkołach

eLegitymacja dla młodych tarnogórzan. Które szkoły dołączą?