Pierwszy kwiatomat w naszym województwie powstał w Tarnowskich Górach. Ma wspomóc "nocnych" klientów

Przy ulicy Starotarnowickiej w Opatowicach od ponad tygodnia funkcjonuje pierwszy w naszym województwie kwiatomat. Witryna ma być ratunkiem dla klientów, którzy w nagłych sytuacjach chcą kupić kwiaty. Jak wyjaśnia właścicielka kwiatomat jest dobrym rozwiązaniem przeważnie dla panów, którzy chcą udobruchać swoje żony i dziewczyny.

W poniedziałek, 5 września został otwarty pierwszy kwiatomat w naszym województwie. Przy ulicy Starotarnowickiej w Kwiaciarni Siedlecki, klienci mogą zakupić bukiety kwiatów, stroiki, a nawet las w słoiku bezobsługowo przez całą dobę.

- Dużą zaletą kwiatomatu jest fakt, iż mam pełną kontrolę nad świeżością i jakością kwiatów. Jesteśmy stacjonarną kwiaciarnią z tradycją, z której korzysta duża liczba klientów. Nasi klienci często chcieli kupować kwiaty w późniejszych godzinach stąd pomysł na kwiatomat - wyjaśnia Izabela Siedlecka, właścicielka.

Wymiana kwiatów co 24 godziny

Jak tłumaczy właścicielka, kwiaty wymieniane są na wystawie mniej więcej co 24 godziny. Codziennie z samego rana Izabela Siedlecka uzupełnia witryny nowymi bukietami i stroikami. Gablota jest klimatyzowana oraz posiada wyloty cyrkulacyjne powietrza. Zimą będzie także ogrzewana.

Klienci pozytywnie oceniają nowy projekt. Do tej pory właścicielka często słyszała obiekcje, iż kwiaciarnia jest zbyt krótko otwarta (w tygodniu do godziny 18), dlatego postanowiła wydłużyć godziny funkcjowania. Kwiaty można zakupić przez całą dobę. Wystarczy wpisać w automatyczny czytnik liczbę, która znajduje się przy wybranych przez nas kwiatach, opłacić podaną kwotę kartą lub gotówką (ceny wahają się od 60 do 150 zł). Wówczas otworzy się witryny, a klienci mogą wyciągnąć z niej kwiaty.

Czytnik kwiatomat
Czytnik kwiatomat

Właścicielka dodaje, że kwiatomat to dobra opcja dla panów, którzy w godzinach wieczornych i nocnych chcą obdarować swoje kobiety kwiatami, czy też dla klientek, które spontanicznie chcą wpaść do przyjaciółki na wino. - W przyszłości planujemy także uwzględnić święta okolicznościowe, jak dzień kobiet, walentynki i święta, by kwiaty wpasowały się w okazję. Teraz na jesień wystawimy stroiki z wrzosami, a zimą na święta Bożego Narodzenia tematyczne kompozycje.

Dodatkowo, gdy ruch stanie się większy właścicielka zapewniła, że jest w stanie powiększyć kwiatomat o kolejne witryny.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon