Pijana kierująca zatrzymana przez policjantów z Radzionkowa. Interweniował świadek zdarzenia

Funkcjonariusze z Radzionkowa otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który porusza się po drodze zygzakiem. Dzięki reakcji świadka, udało się go zatrzymać i być może zapobiec tragedii.

Policja radzionkow pijany kierowca

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 19 września. Przed godziną 21:00 mundurowi z Radzionkowa otrzymali informację od zgłaszającego. Świadek jechał za osobowym hyundaiem, który poruszał się zygzakiem. Wzbudziło to podejrzenie, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Zgłaszający cały czas podążał za samochodem, relacjonując policjantom, gdzie się znajduje. Dzięki temu funkcjonariusze mogli zatrzymać pojazd.

Podejrzenia były słuszne. Hyundaiem kierowała nietrzeźwa kobieta. Okazało się, że to 41-letnia mieszkanka Bytomia. W jej organizmie wykryto prawie 3,5 promila alkoholu. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny. Za kierowanie samochodem w takim stanie odpowie przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet dwa lata więzienia.

- To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach - dodają stróże prawa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon