Pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich zdążył spowodować kolizję w centrum miasta

Podczas ostatniego weekendu funkcjonariusze z powiatu tarnogórskiego zakończyli podróż dwóch mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden z nich zderzył się z samochodem, drugi - odpowie przed sądem za jazdę "na podwójnym gazie".

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie gory policja kolizja

Kolizja w centrum TG

Często apeluje się o trzeźwość do kierowców samochodów, ale dokładnie to samo dotyczy także osób podróżujących na rowerze. Przekonał się o tym pewien 38-latek. W sobotę, 7 października, przed godziną 20:00 mężczyzna jechał przez centrum Tarnowskich Gór. Rowerzysta zamierzał skręcić, ale źle wykonał manewr. W konsekwencji uderzył w inny pojazd - osobowego forda. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Jak się szybko okazało, sprawca kolizji był nietrzeźwy. Alkomat wskazał ponad dwa promile. 38-letni rowerzysta otrzymał dwa mandaty - za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji. Łączna kara wyniosła aż 5 000 zł.

Drugie zdarzenie także miało miejsce przed godziną 20:00 w sobotę. Tym razem interweniowali mundurowi z Radzionkowa. Podejrzanym wydał im się volkswagen, który jechał pod prąd jedną z ulic. Następnie skręcił i zatrzymał się. Przy pojeździe zostało dwóch pasażerów, a kierowca odszedł w nieznanym kierunku. Jeśli jego celem było uniknięcie konfrontacji ze stróżami prawa, plan nie wypalił. Policjanci zlokalizowali mężczyznę przy jeden z ulic Radzionkowa. Kierowca przyznał się, że był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad 2,5 promila. 32-latek odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także dwa lata kary więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon