Pijany kierowca jechał zygzakiem przez Szałszę. Zatrzymał go inny uczestnik ruchu

Długi weekend na drogach nie był taki bezpieczny. Na szczęście możliwej tragedii udało się zapobiec w gminie Zbrosławice. To tam ujęto nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu.

Pijany kierowca szałsza

Pijany kierowca zatrzymany

1 listopada przed godziną 15:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji. Ulicą Tarnogórską w miejscowości Szałsza osobowa mazda jechała slalomem. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Jeszcze przed przyjazdem służb udało się ująć nietrzeźwego kierującego i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki.

Jak się okazało, prowadzący samochód 49-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Tłumaczył, że poprzedniego dnia wypił pięć piw. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia.

- Zgłaszającym mieszkańcom Ziemięcic, którzy powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii - dodają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon