Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach. W organizmie miał 2 promile

Policjanci zatrzymali w tym tygodniu mężczyznę, który stwarzał realne zagrożenie na drodze. Jego niepewny styl jazdy wzbudził obawy zgłaszającego.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry pijany kierowca zatrzymanie

Pijany kierowca nie uniknął kary

We wtorek, 28 marca, funkcjonariusze otrzymali informację o niebezpiecznej sytuacji w dzielnicy Lasowice. Przed godziną 17:00 ulicą Częstochowską jechał osobowy samochód marki Renault. Pojazd przemieszczał się slalomem. W pewnym momencie skręcił w ulicę Broniewskiego i zatrzymał się na poboczu. Jak informował świadek, w środku zobaczył śpiącego mężczyznę.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji. Mundurowi wyczuli silny zapach alkoholu od kierowcy, a na siedzeniu obok niego zobaczyli także butelkę. Mężczyzna został zabrany do komendy. Tam potwierdzono, że nie powinien wsiadać za kierownicę. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Noc spędził w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze.

- To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność - dodają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon