Pijany traktorzysta zatrzymany. Miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka udało się być może uniknąć tragedii. 36-letni mężczyzna zakończył swoją szaloną jazdę ciągnikiem. Teraz grożą mu dwa lata w więzieniu.

Pijany traktorzysta tworóg

Pijany kierowca zatrzymany

Do zdarzenia doszło w ostatni czwartek, 12 stycznia. Policjanci dostali informację, że od strony Pyskowic w kierunku powiatu tarnogórskiego jedzie traktor, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Podejrzenia świadka wzbudziła niepewna jazda prowadzącego. Zgłaszający poruszał się za ciągnikiem na bieżąco informując mundurowych, gdzie się znajduje.

Dzięki temu funkcjonariuszom udało się zlokalizować stwarzającego zagrożenie kierowcę. Badanie trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 36-letni mężczyzna był pijany. W organizmie miał prawie cztery promile alkoholu. W pojeździe znajdował się także 15-letni syn kierowcy.

Za złamanie prawa i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyznę może czekać, oprócz utraty prawa jazdy, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także dwa lata w więzieniu.

- To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii - dodają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry 2022 01 24 T084019 189

Kierowca miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu

Tworóg wypadek

Potrącenie na ulicy Zamkowej. Nietrzeźwy był kierowca roweru

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Pyrzowice pijany kierowca

Kolejni pijani kierowcy pożegnali się z prawem jazdy

Gmina Świerklaniec, Nakło Śląskie, potrącenie pieszego na pasach

Tragiczny czwartek. Potrącenie pieszej w gminie Świerklaniec

Nożownik w Tarnowskich Górach

Nożownik w centrum Tarnowskich Gór. Zaatakował mieszkańca