Pijany złodziej chciał płacić cudzą kartą. Namierzyła go kamera

Nietrzeźwy mieszkaniec Tarnowskich Gór ukradł portfel razem z dokumentami. Zapewne nie spodziewał się, że nacieszy się swoim łupem tak krótko.

Pijany zlodziej tg

Ekspresowa interwencja

Jak informuje tarnogórska policja, do zdarzenia doszło wczoraj w kawiarence gamingowej. Jeden z gości wyszedł na chwilę do toalety, a kiedy wrócił, zorientował się, że ktoś porwał jego dokumenty oraz portfel, gdzie znajdowała się także karta płatnicza. Poszkodowany szybko poprosił o pomoc policję. Zastrzegł także dokumenty.

Funkcjonariusze przystąpili do śledztwa, które okazało się wyjątkowo szybkie i efektywne. Przede wszystkim sprawdzono nagrania z kamer. Na ich podstawie mundurowym udało się rozpoznać podejrzanego. Równie błyskawicznie zlokalizowano domniemanego sprawcę.

- 41-latek został zatrzymany. Rabuś nie spodziewał się, że po tak krótkim czasie namierzy go policja - relacjonują funkcjonariusze. - Mężczyzna dobrowolnie wydał skradziony portfel, w którym były dokumenty i karta płatnicza. Badanie trzeźwości wykazało, że tarnogórzanin miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu - dodają.

Za swoje czyny: kradzież i usiłowanie włamania na konto bankowe, złodziej może usłyszeć wyrok dziesięciu lat więzienia. Natomiast policjanci przypominają, jak ważne jest, by w porę reagować, kiedy zauważymy rabunek dokumentów. Ich brak należy niezwłocznie zgłosić do urzędu, który je wydawał. W przypadku karty płatniczej obowiązuje ta sama procedura. Żeby ochronić się przed przywłaszczeniem pieniędzy z rachunku bankowego, można zadzwonić pod numer: 828 828 828.

- Wystarczy zgłosić dokument w jednym banku, aby dane automatycznie przekazano do Centralnej Bazy Danych, a następnie rozesłano do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowych oraz tysięcy innych firm i instytucji korzystających z Systemu Dokumenty Zastrzeżone - informują funkcjonariusze. - Jeżeli ktoś spróbuje posłużyć się zastrzeżonym dokumentem, operacja zostanie zablokowana, a do wyjaśnienia sprawy wzywana jest policja - wyjaśniają.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zlodziej telefonu tarnowskie gory

Oszukała sklep na 12 złotych. Grozi jej osiem...

Wypadek w kaletach

Uczestnicy wypadku w Kaletach zatrzymani

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Okradl babcia

Okradł własną babcię. Czeka go do pięciu lat za...

Pijany kierowca tg 1

Nastolatek bez prawa jazdy kierował pojazdem. W...

Zlodzieje perfum tg 1

Perfumowy duet złapany. Grozi im pięć lat...

Nietrezwy kierowca w tworogu

W organizmie promil, w kieszeni narkotyki....