Piknik Rodzinny i manifestacja. Na tarnogórskim rynku było gorąco

Dziś, 20 sierpnia, w centrum miasta odbył się zapowiadany festyn z udziałem Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Jak można się było spodziewać, pojawili się także protestujący.

Od godziny 14:00 na rynku miał miejsce Piknik Rodzinny. Organizatorem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, a także Posłanka na Sejm RP Barbara Dziuk. Na uczestników czekały bezpłatne badania, zajęcia z Nordic Walking, koncert orkiestry. Dzieci bawiły się na placu zabaw i zamku dmuchanym.

Pod Ratuszem pojawili się także manifestujący z transparentem "Wolne Media", plakatami i transparentami. Około godziny 15:00 samorządowcy oraz parlamentarzystki wyszli na rynek. Przy oklaskach zwolenników i jednocześnie gwizdach przeciwników rozpoczęły się przemówienia.

Minister Rodziny mówiła o Nowym Ładzie i planowanych zmianach z nim związanych. Następnie głos zabrała Barbara Dziuk. Posłanka zapowiedziała, że będzie podejmować działania wspierające rodziny i osoby wykluczone. Później wypowiadał się Zastępca Burmistrza Piotr Skrabaczewski, który podkreślał, iż reprezentuje władze samorządowe.

- Jeżeli chcemy mieć sprawne zarządzanie państwem, to musi być przepływ informacji - mówił. - Dlatego jesteśmy w kontakcie, przekazujemy informacje, swoje problemy i jesteśmy otwarci na dalsze konsultacje, dalsze rozmowy, tak żeby pozyskiwać jak najwięcej środków i żeby Tarnowskie Góry się rozwijały - dodawał.

Demonstracja w obronie wolnych mediów w Tarnowskich Górach [GALERIA]

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon