Piłkarze ze Świerklańca staną naprzeciw Sosnowca i to w charytatywnym celu

Sportowcy z naszego powiatu zapraszają na dobroczynny event do Radzionkowa. Na boisku zmierzą się z zagłębiowskim klubem. Emocji nie braknie, ale najważniejszym punktem programu jest zbiórka na rzecz pewnego chłopca i jego rodziców.

pomagam.pl
Piotr kadziela mecz charytatywny

Gol dla Piotrusia Pana w Radzionkowie

Już w tę niedzielę, 17 grudnia, odbędzie się specjalne sportowe wydarzenie. Jego organizatorami są FC Świerklaniec oraz Football Club Pawiak Sosnowiec. Dwa zespoły połączą siły rozgrywając mecz w hali MOSiR Radzionków (ul. Knosały 16). Impreza rozpocznie się o godzinie 16:30. Sparing sparingiem, ale w tym przypadku stawka jest dużo większa. Goście mogą wesprzeć finansowo bohatera wydarzenia.

- Za górami, za lasami mieszka Piotruś z walecznymi rodzicami!
Tak niezwykłe dziecię, że z chorobą jest 22. na tym świecie...
O problemie Wam opowiemy w najlepszy sposób, jaki możemy...
Z sosnowieckiego boiska zabrani, FC Pawiak - walczą z nami!
Dzwoneczek Piotrusia z oddali gdzieś woła...
Że FC Świerklaniec zaprasza po GOLA - zapowiadają organizatorzy.

Impreza ma promować zbiórkę na rzecz Piotrusia Kądzieli, podopiecznego Fundacji Po Pierwsze. Chłopczyk zmaga się z rzadką chorobą genetyczną - mutację genu SYT1, zespół Baker-Gordon. Na szczęście nie jest sam. Jego dzielni rodzice walczą o rehabilitację i choć częściową sprawność synka.

- Co się zmieniło w naszym podejściu do Piotrusia? Kochamy Go jeszcze bardziej! I jeszcze bardziej zamierzamy walczyć o każdą Jego sprawność, bo widzimy, że codzienna żmudna, ciężka i często męcząca dla naszego Malucha rehabilitacja przynosi efekty. Nasz Synek każdego dnia pokazuje nam, że nie ma rzeczy niemożliwych! Piotruś sam siada, wyciąga do nas świadomie rączki, zaczął raczkować :-). Nasze działania i trud Synka włożony w terapie przynoszą rezultaty - stwierdzają rodzice.

Podczas niedzielnego wydarzenia na gości czekają sportowe rozgrywki. Do tego coś na słodko - pyszne ciasta, gorące napoje i inne atrakcje. Zbiórkę można wspomagać już teraz poprzez platformę pomagam.pl.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon