Tworóg. Pirat drogowy prawie wjechał w radiowóz. Jaka jest kara za brawurowe wyprzedzanie?

Podczas działań w terenie tarnogórska grupa policyjna SPEED zatrzymała mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna prawie zderzył się z ich pojazdem.

Tarnowskie gory policja

Zuchwały kierowca ukarany

O szybkim reagowaniu funkcjonariuszy z grupy SEED przekonał się pewien kierowca volkswagena, jadący drogą nr 11 w Tworogu. 57-latek chciał szybciej trafić do celu podróży i zaczął wyprzedzać dwa samochody na raz. Nie zauważył, że z naprzeciwka nadjeżdża policyjny radiowóz. Funkcjonariusze musieli gwałtowanie hamować oraz zjechać na pobocze drogi. Sytuację utrwalił wideorejestrator mundurowych.

Pirat drogowy przekonał się, że niebezpieczne manewry na jezdni nie zawsze kończą się skróceniem czasu jazdy. Chwilę później został zatrzymany do kontroli. Za swój czyn został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych oraz 6 punktami karnymi.

- Dla policjantów z grupy „SPEED” bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy - ostrzegają przedstawiciele służb.

Kradzież sprzętu elektronicznego w Tarnowskich Górach. Chciwość jednak nie popłaca

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon