PKM Świerklaniec szuka kierowców do pracy. "Dzień zaczynamy od filiżanki kawy w doborowym towarzystwie"

Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu rozpoczęło proces rekrutacji na stanowisko kierowcy autobusu. By wspomóc nabór PKM stworzyło spot, zachęcający do pojęcia pracy w przedsiębiorstwie. Na nagraniu kobiety rozpoczynają dzień pracy od filiżanki kawy, a następnie z uśmiechem "wsiadają za kierownicę".

kadr nagrania PKM Świerklaniec
PKM Świerklaniec szuka kierowców

Na stronie PKM Świerklaniec od dłuższego czasu widnieje ogłoszenie o pracę na stanowisku kierowcy autobusu. Jedynym nieobligatoryjnym wymaganiem jest prawo jazdy kategorii D. W zamian pracodawca oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia (brak konkretnej kwoty wynagrodzenia), możliwość rozwoju zawodowego, terminowo wypłacane wynagrodzenie, premie okolicznościowe i jubileuszowe, preferencyjne warunki korzystania z komunikacji miejskiej dla pracowników i ich rodzin oraz wiele innych korzyści. Jednak pomimo korzystnych warunków chętnych do podjęcia pracy brakuje.

- Dla osób zainteresowanych nieposiadających prawa jazdy kategorii D możliwość refundacji kosztów szkolenia - zachęca PKM Świerklaniec.

"Dzień zaczynamy od filiżanki kawy"

Przedsiębiorstwo postanowiło przyspieszyć proces rekrutacji i w tym celu stworzyło spot reklamowy dla przyszłych kierowców autobusu. W pierwszych scenach nagrania widzimy, jak trzy kobiety rozpoczynają z uśmiechem swój dzień pracy od filiżanki kawy. - Następnie bierzemy kluczyki i ruszamy w drogę za kierownicą autobusu PKM Świerklaniec. Dzięki naszej pracy tysiące mieszkańców metropolii może dotrzeć w wybrane przez siebie miejsce.

PKM Świerklaniec dodatkowo deklaruje, że firma pokryje koszty kursu na prawo jazdy kategorii D. Cała akcja spotu toczy się na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach. Do tej pory nagranie obejrzało ponad 4 tysiące 800 osób.

Zdania internautów na temat nagrania są podzielone. Część wychwala postawę kobiet, które podejmują się pracy w roli kierowcy. Pozostali krytykują PKZ ze względu na niskie zarobki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon