Plac zabaw w Radzionkowie już za niedługo zostanie wyremontowany

Urząd Miasta Radzionków poinformował, że inwestycja realizowana przy ulicy Krzywej niebawem dobiegnie końca. Co nowego pojawi się na placu zabaw?

Z myślą o najmłodszych

Radzionków postanowił przeznaczyć pozyskane środki finansowe na infrastrukturę dla najmniejszych mieszkańców miasta. Mowa o placu zabaw znajdującym się przy ulicy Krzywej. Jak zapowiadają urzędnicy, obiekt będzie dostępny dla użytkowników do końca 2020 roku, a więc już niebawem.

- Koszt inwestycji to prawie 155 000 złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z budżetu państwa dla jednostek samorządów terytorialnych - oświadcza Urząd Miasta.

Kiedy modernizacja dobiegnie końca i infrastruktura na nowo zostanie oddana do użytkowania, dzieci będą mogły skorzystać z kilku nowych atrakcji. Znajdziemy wśród nich miedzy innymi: wieże, zjazd tubowy, mosty oraz elementy sprawnościowe, a także dwa bujaki na sprężynie, ściankę wspinaczkową oraz potrójną huśtawkę.

Co na to mieszkańcy?

Wśród internautów opinie na temat inwestycji są podzielone. Większość zgadza się, że remont tego typu infrastruktury to dobry pomysł. Wątpliwości budzi jednak źródło finansowania projektu.

- Wydaje mi się, że pieniądze powinny być spożytkowane na zakup kombinezonów, maseczek i innych elementów, być może dodatkowej karetki dla pogotowia w Radzionkowie. Remont placu zabaw powinien być realizowany ze środków własnych - budżetu gminy. Plac zabaw raczej nie będzie przeciwdziałać Covid-19 - stwierdza jeden z zainteresowanych.

Pojawiają się także głosy bardziej entuzjastyczne.

- Ekstra. Bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać wiosny. Oby wszystko wróciło do normy i żebyśmy mogli spokojnie z placu zabaw korzystać - cieszy się internautka.

fot. UM Radzionków

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Powiat tarnogórski statystyki

Najpopularniejsze imiona w powiecie tarnogórskim

Radzionków. Remont chodnika przy ulicy Długiej

Radzionków. Rusza remont chodnika przy jednej z ulic

Radzionków, brak wody

Radzionków. Już jutro przerwa w dostawie wody

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 01-07.11. Czym żyli tarnogórzanie?

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego 2022

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego

Kurna Chata w Tarnowskich Górach

Zawaliła się Kurna Chata. Tarnogórzanie ruszają na pomoc

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Duże zmiany w tarnogórskim szpitalu