Plantacja konopi indyjskich w Brynku. Cztery osoby zatrzymane w związku z narkotykami

Tylko podczas ostatnich dni policja złapała trzech mieszkańców powiatu tarnogórskiego i jednego piekarzanina, którym postawiła zarzuty związane z narkotykami. Jednemu z nich, plantatorowi z Tarnowskich Gór, grozi do ośmiu lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry narkotyki policja

Plantacja konopi w Brynku

Tarnogórskim funkcjonariuszom udało się zlikwidować przestępczą działalność, jaka miała miejsce w gminie Tworóg. W miejscowości Brynek pewien 28-latek uprawiał w lesie zakazane rośliny. Plantacja składała się z 68 krzewów. Można z nich było wyprodukować ponad 1,5 tysiąca działek dilerskich. Na plantację przypadkiem natknęli się spacerowicze, którzy powiadomili policję o nietypowym znalezisku. Funkcjonariusze ujęli właściciela, gdy ten zjawił się na miejscu.

Okazało się, że konopiami zajmował się 28-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Jak podają mundurowi, mężczyzna trafił do policyjnej celi, a w piątek, 19 sierpnia, usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo tarnogórzanina czeka do ośmiu lat za kratami.

Kolejne zatrzymania w związku z narkotykami

Również w ubiegły piątek funkcjonariusze znaleźli nielegalne substancje u dwóch innych mieszkańców powiatu.

- Tuż przed godziną 20:00 w Mikołesce policjanci Wydziału Kryminalnego zauważyli osobowego volkswagena, którym mógł się poruszać znany im mężczyzna - podają mundurowi. - Zatrzymany do kontroli 30-latek z Mikołeski był pod wpływem narkotyków. Jednak to nie koniec jego problemów. Stróże prawa weszli do jego mieszkania, gdzie znaleźli amfetaminę.

Minęła zaledwie godzina, a policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn. Znaleziono ich przy ul. Bałkańskiej w Tarnowskich Górach. 28-latek i 35-latek mieli przy sobie marihuanę. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon