Plantacja konopi indyjskich w Brynku. Cztery osoby zatrzymane w związku z narkotykami

Tylko podczas ostatnich dni policja złapała trzech mieszkańców powiatu tarnogórskiego i jednego piekarzanina, którym postawiła zarzuty związane z narkotykami. Jednemu z nich, plantatorowi z Tarnowskich Gór, grozi do ośmiu lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry narkotyki policja

Plantacja konopi w Brynku

Tarnogórskim funkcjonariuszom udało się zlikwidować przestępczą działalność, jaka miała miejsce w gminie Tworóg. W miejscowości Brynek pewien 28-latek uprawiał w lesie zakazane rośliny. Plantacja składała się z 68 krzewów. Można z nich było wyprodukować ponad 1,5 tysiąca działek dilerskich. Na plantację przypadkiem natknęli się spacerowicze, którzy powiadomili policję o nietypowym znalezisku. Funkcjonariusze ujęli właściciela, gdy ten zjawił się na miejscu.

Okazało się, że konopiami zajmował się 28-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Jak podają mundurowi, mężczyzna trafił do policyjnej celi, a w piątek, 19 sierpnia, usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo tarnogórzanina czeka do ośmiu lat za kratami.

Kolejne zatrzymania w związku z narkotykami

Również w ubiegły piątek funkcjonariusze znaleźli nielegalne substancje u dwóch innych mieszkańców powiatu.

- Tuż przed godziną 20:00 w Mikołesce policjanci Wydziału Kryminalnego zauważyli osobowego volkswagena, którym mógł się poruszać znany im mężczyzna - podają mundurowi. - Zatrzymany do kontroli 30-latek z Mikołeski był pod wpływem narkotyków. Jednak to nie koniec jego problemów. Stróże prawa weszli do jego mieszkania, gdzie znaleźli amfetaminę.

Minęła zaledwie godzina, a policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn. Znaleziono ich przy ul. Bałkańskiej w Tarnowskich Górach. 28-latek i 35-latek mieli przy sobie marihuanę. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Policja tarnowskie góry zatrzymanie

Otwierasz zamrażarkę, a tam... amfetamina

Radzionków potrącenie pieszego

Wypadek na przejściu w Radzionkowie

Tarnowskie Góry. Kolizja przy szpitalu

Groźna kolizja w Tarnowskich Górach

Kolizja w powiecie tarnogórskim

Powiat tarnogórski. Zmasakrowana honda na DW 908

Tarnowskie Góry kontrola trzeźwości

Powiat tarnogórski. Plaga pijanych kierowców znów powraca

Miasteczko śląskie potrącenie rowerzysty

Miasteczko Śląskie. Tak kończy się nieostrożność kierowców