Pluszowe, z klocków, a nawet komputerowe. Szkoła w Boruszowicach świętowała Dzień Misia

Maskotki na co dzień towarzyszą naszym maluchom. Jednak nie wszyscy wiedzą, że pluszowy miś ma swój własny dzień w kalendarzu. Z tej okazji szkoła w gminie Tworóg zaprosiła uczniów, by w tym tygodniu przyszli na zajęcia właśnie z niedźwiadkami.

Niech żyją misie!

27 listopada cały świat przypomina sobie o towarzyszu dziecięcych lat. Dla niektórych to jednak jeszcze temat żywy i aktualny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boruszowicach na początku tygodnia zabrali swoich pluszowych przyjaciół na lekcje. Maskotki zagościły w ławkach, a także na lekcji wychowania fizycznego. To nie wszystkie niespodzianki, jakie na ten dzień zaplanowali nauczyciele. Starsze klasy już misiami się nie bawią, ale na zajęciach z informatyki młodzież stworzyła własne obrazy niedźwiadków. Użyli do tego potencjału sztucznej inteligencji.

- Prace powstały w aplikacji WOMBO Dream - AI Art Generator. Aplikacja ta pozwala tworzyć unikalne obrazy cyfrowe w różnych stylach przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji. Aby powstał obraz, należy wpisać odpowiednie słowa kluczowe, wybrać styl, zatwierdzić i poczekać kilka sekund na jego wygenerowanie - tłumaczą przedstawiciele szkoły.

Uczniowie przetestowali także aplikację AutoDraw. Inspiracją dla zajęć były warsztaty Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Młodzież odkryła także techniczne talenty. Składała zwierzaki z klocków SkriKit. Dzień Pluszowego Misia to nie tylko atrakcja dla najmłodszych. 27 listopada jest także przypomnieniem dla rodziców i opiekunów, jak ważny w wychowaniu jest dobry dotyk. Łagodny masaż, głaskanie, rodzinne przytulasy pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa oraz własnej wartości. Uczą delikatności, wrażliwości, czułości. Więcej o tym, dlaczego warto zadbać o tę sferę relacji z najmłodszymi, w poniższym tekście.

Szkoła Podstawowa nr 15 im Gwarków Tarnogórskich

Może Cię zainteresować:

Dzień Misia w szkołach naszego powiatu. Jaki wpływ ma przytulanie na rozwój najmłodszych?

Autor: Urszula Gołkowska

25/11/2021

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon