Po raz pierwszy w Polsce: prezentacja bezemisyjnej technologii spalania węgla!

To może być przełom w postrzeganiu węgla, dający nową perspektywę dla polskiego surowca w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu.

Silesia2030

Po raz pierwszy w Polsce, Angelos Kokkinos z Departamentu Energii USA zaprezentuje bezemisyjną technologię spalania węgla. Amerykańska technologia zostanie przedstawiona podczas Konferencji SILESIA 2030, która odbędzie się 4 marca 2020 r. w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej w godzinach 10.00-13.00.


Dla wszystkich jest jasne, że musimy troszczyć się i skutecznie działać na rzecz klimatu. Ale w tym działaniu nie możemy zapominać o bezpieczeństwie energetycznym, które jest fundamentem każdego państwa. Chcemy wykorzystywać nowe technologie spalania węgla, aby wpisywać się w Europejski Zielony Ład, przy zachowaniu tego, co dla nas w woj. śląskim jest cenne – podkreśla Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz inicjator Międzynarodowej Konferencji SILESIA 2030.


Jej druga edycja odbędzie się pod hasłem „Polska na drodze do niezależności energetycznej w dobie Europejskiego Zielonego Ładu”. – Wyzwania, przed którymi stoimy, mają charakter globalny i muszą być rozwiązywane globalnie – mówi Angelos Kokkinos.


Oprócz przedstawiciela amerykańskiego rządu do Polski przyjadą reprezentanci UNECE – komisji gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej dyrektor Scott Foster będzie mówił m.in. o potrzebie stworzenia międzynarodowego sojuszu na rzecz bezpieczeństwa energetycznego państw, których miksy oparte są właśnie na paliwach kopalnych.

W gronie prelegentów znaleźli się ministrowie odpowiedzialni za polską energetykę: Zbigniew Gryglas i Piotr Naimski, eurodeputowani z komisji przemysłowej ITRE: Jessica Stegrud (Szwecja), Evzen Tosenovsky (Czechy) oraz eksperci i przedstawiciele świata nauki.


Efektem dyskusji będzie stworzenie „Rezolucji Śląskiej” – dokumentu zawierającego założenia odpowiedzialnej drogi do ochrony klimatu w Europie. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: www.konferencjasilesia2030.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry wiadomości

Podsumowanie tygodnia 17-23.01.2022

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie 22.-28.11

"Młodzi robią Metropolię"

Czego chcą młodzi mieszkańcy Metropolii? Znamy propozycje

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

GCR "Repty" oraz ZPiT "Śląsk" rozpoczynają współpracę

Nowa inwestycja Veolii w Tarnowskich Górach

Veolia w Tarnowskich Górach na drodze do eliminacji węgla

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce 2020

Które gminy naszego powiatu najlepiej zarządzają finansami?

Wypadek w Ożarowicach

Wypadek w Ożarowicach. Jedna osoba w szpitalu