Po zgłoszeniu od kierowcy policja zatrzymała kolejnego pijanego za „kółkiem”. 35-latek miał prawie 4 promile...

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie – to wynik 35-latka z Nowego Chechła, który w takim właśnie stanie siadł za kierownicą swojego samochodu. Na szczęście jego „niestandardowa jazda” nie uszła uwadze innego kierowcy, który zaalarmował policję, a ta zakończyła niebezpieczne manewry pijanego kierowcy.

dolnoslaska.policja.gov.pl
Alkomat

Grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet dwa lata więzienia – to możliwe konsekwencje, jakie mogą czekać 35-latka z Nowego Chechła, który w czwartek (1 czerwca) siadł za kierownicą swojego samochodu mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Jego „niestandardowa jazda” nie uszła uwadze jednak innego kierowcy, który kilka minut po godz. 22 skontaktował się z dyżurnym tarnogórskiej jednostki informując, że ulicą Lasowicką w Nowym Chechle porusza się osobowa mazda, której kierowca manewruje pojazdem po całej jezdni. Zgłaszający cały czas utrzymywał kontakt z dyżurnym przekazując, w którym kierunku jedzie wspomniana mazda. Dzięki temu patrol z Kalet, który wyruszył na miejsce, mógł już po kilku minutach zatrzymać mazdę i jej kierowcę.

Jak podkreślają policjanci to kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon