Pochodu gwarkowskiego ciąg dalszy: szkoły, zespoły i po prostu tarnogórzanie

Jeśli nie byliście na pochodzie i nie oglądaliście tych wspaniałych kreacji - koniecznie trzeba to nadrobić. Jeśli widzieliście na własne oczy, to nic nie zaszkodzi, by je sobie przypomnieć.

Pochód gwarkowski 2022

Tradycyjna tarnogórska parada składa się z dwóch część: historycznej i współczesnej. Relację z pierwszej z nich znajdziecie poniżej. Pojawiają się tam postacie ważne dla przeszłości Tarnowskich Gór. Za nimi dumnie kroczą reprezentanci szkół, organizacji, stowarzyszeń czy orkiestry.

W tym roku podstawówki postawiły na uniwersalny temat baśni, ale pojawił się również wątek pokoju światowego. Na tym tle wybiła się podstawówka z Pniowca. Hasła typu: "My som z Pniowca. A Wy?" czy "Na Pniowcu pączków już nie ma, ale i tak jest" rozczuliły publiczność. Nie zabrakło oczywiście szkół ponadpodstawowych. Byli technikum z Brynka w zielonych mundurach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w śląskich strojach, "Gastronomik" z narzędziami kuchennymi, "Sorbona" ze swoimi atrybutami. Przez ulice przedefiladowała szkoła mundurowa. "Chemik" reprezentowali ortopedzi i analitycy. Najbardziej jednak wyróżnił się "Mechanik" zainspirowany hmm... "Domem z papieru"?

W pochodzie można było zobaczyć również seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bractwa kurkowe, Środowiskowy Dom Samopomocy, orkiestry. Małe występy zaprezentowały zespoły Tess. Pochód zakończyły zabytkowe pojazdy. Aż szkoda, że do kolejnego trzeba czekać aż rok...

Gwarki - pochód 2022

Może Cię zainteresować:

Gwarki 2022. Pochód historyczny w Tarnowskich Górach uwieczniony [GALERIA]

Autor: Urszula Gołkowska

11/09/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon