Początek wakacji w powiecie tarnogórskim. Gdzie warto się wybrać w ten weekend?

Wakacje możemy uznać za rozpoczęte. Przed dziećmi i młodzieżą dwa miesiące wolnego. Atrakcji na inaugurację letniego wypoczynku nie zabraknie już w pierwsze dni. Ciekawe wydarzenia odbędą się w Tarnowskich Górach, Nakle Śląskim, Kaletach czy Krupskim Młynie.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry atrakcje wydarzenia 06.2022

Tarnowskie Góry. Rusza Teatralne Parkowanie 2022

Dziś, 24 czerwca, w Parku Miejskim będziemy mogli zobaczyć pierwszy spektakl w ramach corocznego projektu Stowarzyszenia Góry Kultury. Przed publicznością zaprezentuje się grupa Niespasowani z przedstawieniem "Lekarz mimo woli". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 przy parkowej muszli. Wstęp wolny.

Noc Świętojańska w Kaletach

24 czerwca warto wybrać się do Kalet. Nad zbiornikiem Zielona na gości czekać będzie niemało ciekawych wydarzeń. W programie m.in. wspólne puszczanie wianków i świec na jeziorze czy piknik przy ognisku. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 przy zbiorniku Zielona. Wstęp wolny.

Wieczór Świętojański w Nakle Śląskim

Centrum Kultury Śląskiej, którego siedziba mieści się w dawnym pałacu Donnersmarcków, zaprasza na piątkowy wieczór z muzyką, historią i filmem. Wydarzenie rozpocznie się dziś, 24 czerwca, o godzinie 18:00. Dostępne są bilety normalne w cenie 12 zł oraz ulgowe w cenie 7 zł.

Krupski Młyn świętuje 30-lecie gminy

W weekend 24-26 czerwca w jednej z gmin naszego powiatu z pewnością nie zabraknie atrakcji. Przygotowano wiele ciekawych wydarzeń dla mieszkańców oraz przyjezdnych gości. Większość punktów programu odbędzie się w parku Oczko w Krupskim Młynie. W planie atrakcje zarówno dla maluchów i rodzin z dziećmi, jak i starszych uczestników.

Tarnowskie Góry świętują wiek przynależności do Polski

Impreza podzielona została na dwa dni: 25 czerwca - Dzień Szkocki i 26 czerwca - Dzień Polski. Na gości czekać będą prelekcje, koncerty czy parada. Wstęp wolny.

Silver Run 2022 w Ożarowicach

Spotkanie odbędzie się jutro, 25 czerwca, na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Ożarowicach przy ul. Sportowej 1. Wydarzenie dedykowane jest seniorom oraz ich rodzinom. Uczestnicy wezmą udział w marszu na jednym z wybranych dystansów, a następnie będę się bawić przy muzyce kameralnych artystów.

Letnie kino plenerowe w Kaletach

25 czerwca Kalety zapraszają na pierwszy seans. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu, a do dyspozycji gości zostaną oddane leżaki. Projekcja będzie mieć miejsce w lasku miejskim przy osiedlu na ul. 1 Maja, o godzinie 20:30.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry teatralne parkowanie

Objazdowe kino nieme zawita do Tarnowskich Gór

Annum Festival w Tarnowskich Górach 2021

Przed nami pierwsze wydarzenie Annum Festival 2022

Tarnowskie Góry rocznica przyłączenia do Polski

Tarnowskie Góry świętują wiek przynależności do Polski

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Śląski Zryw Wolności - gra miejska 2021

"Śląski Zryw Wolności" - gra miejska w Tarnowskich Górach

Wydarzenia w Tarnowskich Górach

Imprezy i wydarzenia w powiecie tarnogórskim

Długi weekend w Tarnowskich Górach

Długi weekend czerwcowy. Gdzie się wybrać?