Początek wakacji w powiecie tarnogórskim. Gdzie warto się wybrać w ten weekend?

Wakacje możemy uznać za rozpoczęte. Przed dziećmi i młodzieżą dwa miesiące wolnego. Atrakcji na inaugurację letniego wypoczynku nie zabraknie już w pierwsze dni. Ciekawe wydarzenia odbędą się w Tarnowskich Górach, Nakle Śląskim, Kaletach czy Krupskim Młynie.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry atrakcje wydarzenia 06.2022

Tarnowskie Góry. Rusza Teatralne Parkowanie 2022

Dziś, 24 czerwca, w Parku Miejskim będziemy mogli zobaczyć pierwszy spektakl w ramach corocznego projektu Stowarzyszenia Góry Kultury. Przed publicznością zaprezentuje się grupa Niespasowani z przedstawieniem "Lekarz mimo woli". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 przy parkowej muszli. Wstęp wolny.

Noc Świętojańska w Kaletach

24 czerwca warto wybrać się do Kalet. Nad zbiornikiem Zielona na gości czekać będzie niemało ciekawych wydarzeń. W programie m.in. wspólne puszczanie wianków i świec na jeziorze czy piknik przy ognisku. Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00 przy zbiorniku Zielona. Wstęp wolny.

Wieczór Świętojański w Nakle Śląskim

Centrum Kultury Śląskiej, którego siedziba mieści się w dawnym pałacu Donnersmarcków, zaprasza na piątkowy wieczór z muzyką, historią i filmem. Wydarzenie rozpocznie się dziś, 24 czerwca, o godzinie 18:00. Dostępne są bilety normalne w cenie 12 zł oraz ulgowe w cenie 7 zł.

Krupski Młyn świętuje 30-lecie gminy

W weekend 24-26 czerwca w jednej z gmin naszego powiatu z pewnością nie zabraknie atrakcji. Przygotowano wiele ciekawych wydarzeń dla mieszkańców oraz przyjezdnych gości. Większość punktów programu odbędzie się w parku Oczko w Krupskim Młynie. W planie atrakcje zarówno dla maluchów i rodzin z dziećmi, jak i starszych uczestników.

Tarnowskie Góry świętują wiek przynależności do Polski

Impreza podzielona została na dwa dni: 25 czerwca - Dzień Szkocki i 26 czerwca - Dzień Polski. Na gości czekać będą prelekcje, koncerty czy parada. Wstęp wolny.

Silver Run 2022 w Ożarowicach

Spotkanie odbędzie się jutro, 25 czerwca, na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Ożarowicach przy ul. Sportowej 1. Wydarzenie dedykowane jest seniorom oraz ich rodzinom. Uczestnicy wezmą udział w marszu na jednym z wybranych dystansów, a następnie będę się bawić przy muzyce kameralnych artystów.

Letnie kino plenerowe w Kaletach

25 czerwca Kalety zapraszają na pierwszy seans. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzu, a do dyspozycji gości zostaną oddane leżaki. Projekcja będzie mieć miejsce w lasku miejskim przy osiedlu na ul. 1 Maja, o godzinie 20:30.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon