Podał się za policjanta i wyłudził 50 tysięcy złotych. Oszust stanie przed sądem

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który ukradł niemałą sumę. Poszukiwania zajęły trochę czasu, ale finalnie udało się namierzyć poszukiwanego.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry policja

Oszust z Zabrza zatrzymany

Do zdarzenia doszło w październiku 2021 roku.

- Wysoki mężczyzna o ciemnej karnacji przyszedł do jednego z domów w Reptach Śląskich i pod pretekstem pomocy w załatwieniu sprawy związanej z bliską osobą, odebrał od pokrzywdzonej sporą ilość gotówki. Jak się okazało, nikt z rodziny zgłaszającej nie znalazł się w trudnej sytuacji, a mężczyzna, który przyszedł po gotówkę, był oszustem - opowiadają funkcjonariusze.

Mężczyzna dłuższy czas pozostawał niezidentyfikowany. Jednak niedawno mundurowym udało się go namierzyć. Podejrzanym okazał się 34-letni mieszkaniec Zabrza. Policjanci zatrzymali go we wtorek, 5 kwietnia.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Okazało się także, że działał w warunkach recydywy. O dalszym losie zabrzanina zadecyduje sąd.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w sytuacji, gdy ktoś w podejrzany sposób próbuje namówić nas na przekazanie mu pieniędzy.

- Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą paść ofiarami oszustów. Zwróćmy uwagę również znanych nam osób starszych na podobne zagrożenia - przypominają mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon