Podpisano umowę na budowę krytego basenu w Radzionkowie. Obiekt ma powstać w 18 miesięcy

Urząd Miasta Radzionków poinformował o podpisaniu umowy na budowę krytego basenu. Obiekt, którego koszt budowy oszacowano na prawie 16,5 miliona złotych, ma powstać w 18 miesięcy.

O podpisaniu umowy na budowę krytego basenu Urząd Miasta w Radzionkowie poinformował w poniedziałek, 27 grudnia. Planowany koszt inwestycji to prawie 16,5 miliona złotych, z czego 3,5 miliona przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Zgodnie z planem przy ul. ks. Józefa Knosały ma powstać:

  • basen sportowy o dł. 25 m i szer. 12,5 m,
  • basen do nauki pływania o dł. 12,5 m i szer. 6,8 m,
  • strefa rekreacyjna (dwie wanny jacuzzi, sucha sauna, sauna parowa i natrysk),
  • przebieralnia dla 80 osób,
  • zaplecze sanitarno-socjalne i technologiczno-techniczne,
  • łącznik pomiędzy basenem a halą sportową.

Obiekt ma wykonać firma Kartel S.A. z Jędrzejowa. - Termin realizacji to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy - informuje UM Radzionków.

Basen dla uczniów i nie tylko

O potrzebie wybudowania krytego baseny w Radzionkowie mówiono od 2010 roku. Wówczas otwarto w mieście nowoczesną halę sportową i od razu pojawiły się głosy, że należałoby zadbać także o fanów pływania. Prośby zostały wysłuchane i do połowy 2023 roku hala oraz basen powinny zostać ze sobą połączone.

- Chcielibyśmy, aby w godzinach funkcjonowania szkół na basenie odbywały się głównie zajęcia nauki pływania dla uczniów z Radzionkowa. Z kolei popołudniami basen powinien tętnić życiem i być w całości otwarty dla wszystkich chętnych - zapowiada Jarosław Wroński, rzecznik Urzędu Miasta Radzionków.

W sezonie letnim w Radzionkowie działa również otwarty basen rekreacyjny na Księżej Górze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon