Podróż w czasie w centrum Tarnowskich Gór. Nasze miasto jako plan filmowy "Dziennika z wycieczki do Budapesztu"

Tarnowskie Góry na jeden dzień zmieniły się w dawne czechosłowackie miasteczko. Zobacz, jak wyglądała praca filmowców w Śródmieściu.

"Dziennik z wycieczki do Budapesztu" w TG

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, do naszego miasta przyjechała ekipa filmowa. 4 marca można ją było zobaczyć w okolicach rynku. Sporo się na ten jeden dzień zmieniło w lokalnym krajobrazie...

- Restauracja - Winiarnia Sedlaczek to Lahudky Obcersveni, czyli Przysmaki i Przekąski, w podcieniach działa bistro lub bar Cerna Koćka, czyli Czarna Kotka, w miejscu TG Stacji działa redakcja Zamedelskich Aktualitów, czyli Wiadomości Rolniczych. Na dodatek z tyłu hotelu restauracji OPERA działa Divadelni Kino, czyli kino. Tak wyglądają dziś okolice podcieni na tarnogórskim Rynku, na które rano wjechał autobus (oczywiście marki Autosan) będący własnością Okręgowego Związku Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych - opowiadają przedstawiciele miasta.

Oprócz Tarnowskich Gór nowa nowa produkcja powstaje także w Bytomiu, Zbrosławicach, Świerklańcu, Chechle, Pszczynie oraz Katowicach.

Dziennik z wycieczki do budapesztu 12

Może Cię zainteresować:

Film osadzony w realiach PRL-u będzie kręcony w Tarnowskich Górach. Sprawdź, kiedy

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2022

Akcja filmu dzieje się na przełomie lat 1981 i 1982. Osią akcji wycieczka 11-letniego Irka, który wraz z mamą jedzie do Budapesztu. Tam czeka na niego pewna niespodzianka...

Reżyserem filmu jest Rafał Kapeliński. Produkcja powstaje na podstawie jego książki o tym samym tytule. Za zdjęcia odpowiada Kacper Fertacz. Produkcja filmu należy do katowickiej firmy Domino Film. Tarnowskie Góry jako plenery opowieści zobaczymy najwcześniej w przyszłym, 2023 roku.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon