Podsumowanie akcji "Prędkość": nie jest dobrze. 78% skontrolowanych jechało za szybko

Zakończyły się policyjne działania związane z pomiarem prędkości w powiecie tarnogórskim. Ich wynik nie napawa optymizmem...

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry kontrola prędkości

68 wykroczeń w jeden dzień

Wczoraj, 2 marca, na drogach naszego powiatu można było spotkać funkcjonariuszy z drogówki i grupy SPEED. Mundurowi prowadzili kontrole prędkości. Działania rozpoczęły się o godzinie 6:00 i trwały aż do 22:00.

- Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości - opisują policjanci.

Stróże prawa skontrolowali 87 pojazdów. Okazało się, że aż 78%, a więc 68 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Bardzo szybko zakończyła się podróż jednego z prowadzących. Po godzinie 10:00 na ulicy Bytomskiej w Wieszowie grupa SPEED zatrzymała audi. Jego kierowca nie dostosował się do ograniczeń. Dodatkowo miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznym. Samochód został odholowany na policyjny parking. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

- Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego - apelują mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon