Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w powiecie tarnogórskim. Policjanci skontrolowali 1300 kierowców

8 marca funkcjonariusze z tarnogórskiej drogówki badali stan podróżujących samochodami oraz jednośladami. Wyniki jest dość zaskakujący... pozytywnie.

Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Akcja zakończona sukcesem

Przyzwyczailiśmy się do tego, że kompleksowe działania mające na celu wyeliminowanie przypadków "jazdy na podwójnym gazie" zazwyczaj kończą się zatrzymaniem kilku delikwentów, którzy zlekceważyli przepisy. Tym razem jednak finał był inny.

8 marca na drogach naszego powiatu kierowcy mogli się spotkać z tarnogórskimi policjantami. Akcja "Trzeźwość" trwała od godziny 6:00 aż do 22:00. Skontrolowano ponad 1300 prowadzących samochody czy jednoślady. Zapewne ku zadowoleniu stróżów prawa, wszystkie te osoby okazały się trzeźwe.

Policjanci przypominają, że ewentualnym nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy wsiedliby za kierownicę pod wpływem alkoholu, grożą naprawdę dotkliwe kary. Za jazdę w stanie nietrzeźwości można zostać skazanym nawet na dwa lata w więzieniu. W przypadku recydywy kara ta może wynieść pięć lat. Należy się także liczyć z niemałą grzywną.

- Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy oraz co najmniej 10 tysięcy złotych dla recydywistów - tłumaczą mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon