Podsumowanie akcji "Wszystkich Świętych": 1 wypadek, 13 kolizji, ponad 100 wykroczeń

Długi weekend już za nami. Okazuje się, że wcale nie był taki spokojny. Co mówią policyjne podsumowania?

Urszula Gołkowska
Tarnowskie góry cmentarz policja 2022

Akcja "Wszystkich Świętych" 2022

W tym roku część z nas cieszyła się wolnym czasem od piątku 28 października aż do środy 2 listopada. Wtedy właśnie trwała cykliczna policyjna akcja, z poprzednich lat znana jako "Znicz". Tym razem na drogach powiatu tarnogórskiego pojawiło się kilkudziesięciu policjantów oraz przedstawiciele innych służb. Mundurowi pomagali w zachowaniu płynności ruchu na odcinkach, gdzie zdarzają się zatory, czuwali nad bezpieczeństwem na drogach, a także w okolicach cmentarzy.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - stwierdzają funkcjonariusze.

Niestety nie obyło się bez niebezpiecznych sytuacji. W czasie długiego weekendu doszło do wypadku i trzynastu kolizji. Skontrolowano 430 kierowców. Policjanci nałożyli 112 mandatów na sprawców wykroczeń drogowych, pouczyli 211 kierujących i przygotowali 12 wniosków o ukaranie do sądu. Jedna osoba pożegnała się z prawem jazdy po tym, jak przekroczyła dozwoloną prędkość o 50 km/h. Oprócz tego mundurowi zbadali trzeźwość u 306 kierowców. Na szczęście pod wpływem alkoholu jechał tylko jeden z nich.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon