Podsumowanie akcji "Wszystkich Świętych" w powiecie tarnogórskim: 2 wypadki, 23 kolizje

Ten tydzień należy do jednych z intensywniejszych na drogach. Wiele osób wyrusza w podróż, by odwiedzić groby bliskich. W naszym mieście i okolicach nad bezpieczeństwem czuwali stróże prawa, choć nie obyło się bez przykrych incydentów.

Kolizje, wypadki i mandaty w TG

Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla kierowców szczególnie stresującym czasem. Duże natężenie ruchu, problemy z parkowaniem czy korki to standardowe trudności, z jakimi muszą się zmierzyć. By odcinki jezdni w pobliżu cmentarzy nie stały się zupełnie nieprzejezdne, wprowadzono zmiany w organizacji. Na drogach pojawili się także mundurowi.

- W akcję "Wszystkich Świętych" zaangażowani byli wszyscy tarnogórscy policjanci oraz przedstawiciele innych służb. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających - przypominają policjanci.

Akcja trwała nie tylko w samą uroczystość, ale od 31 października do 2 listopada. Niestety nie obyło się bez wypadków. Doszło do 2 takich zdarzeń oraz 23 kolizji. Funkcjonariusze skontrolowali 108 samochodów. 106 kierowców otrzymało mandat za wykroczenie, 29 - tylko pouczenie. Policjanci przygotowali też 8 wniosków o ukaranie do sądu. Jeden prowadzący pożegnał się z prawem jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 1100 kierujących. Na szczęście tylko u jednego wykryto alkohol w organizmie.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - dodają funkcjonariusze.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon