Podsumowanie tygodnia: Budżet Obywatelski, Annum Festiwal i samorządowe rozgrywki

W tym tygodniu w Tarnowskich Górach dużo się podziało. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych tematów ubiegłych dni. Czego nie można przeoczyć?

Tarnowskie gory przeglad

Co słychać w centrum?

Jedną z najciekawszych widomości minionego tygodnia są z pewnością wyniki Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście projektów do realizacji pojawiły się propozycje dotyczące naszego miasta, a także powiatu. Zajdziemy tam między innymi bezpłatne zwiedzanie zabytkowej kopalni i Sztolni Czarnego Pstrąga.

W Tarnowskich Górach może dojść do sporych zmian i rozpadnie się rządząca tu koalicja Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego i Platformy Obywatelskiej – takie rewelacje ma rozgłaszać w mieście posłanka PiS, Barbara Dziuk. Więcej informacji na temat politycznych starć można znaleźć TUTAJ.

Mniej kontrowersyjną, ale również emocjonującą kwestią okazały się planowane remonty. Metamorfozę przejdzie ulica Stalmacha, w związku z czym na tym odcinku pojawią się utrudnienia drogowe. Informujemy kierowców, gdzie można spodziewać się zmian w ruchu drogowym. Co więcej, prace modernizacyjne zaplanowano także na terenie rynku. Zapraszamy do sprawdzenia, jak centrum Tarnowskich Gór zaprezentuje się po skończonych pracach.

Z policyjnej kroniki

Na terenie naszego miasta doszło do kradzieży i próby oszustwa. Funkcjonariusze interweniowali w sprawie kobiety chcącej oszukać sklep na 12 złotych oraz mężczyzny, który sprzedał ukradziony wcześniej telefon komórkowy. Czy spotka ich taka sama kara?

Niestety niefortunne sytuacje zdarzały się także na drogach. Mundurowi badają sprawę wypadku w Świerklańcu. W efekcie zdarzenia zderzyły się ze sobą trzy samochody, a dwie pasażerki z obrażeniami trafiły do szpitala.

Lifestylowe nowości

Mamy także kilka dobrych wiadomości dla fanów aktywnego spędzania czasu wolnego. Przede wszystkim: Annum Festival. Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik muzyki klasycznej. Pierwszy z koncertów odbył się dziś, 4 września. Kolejne spotkania z utworami wielkich mistrzów już w następnych miesiącach.

Władze miasta zapraszają na wspólne obchody Święta Drzewa. Będzie to też okazja do zasadzenia pierwszych roślin, które w przyszłości upiększą Stare Tarnowice. Teren powstałego niedawno amfiteatru stanie się małym parkiem. Każdy chętny może wziąć udział w akcji i posadzić własne drzewko.

Na zakończenie jeszcze kilka słów o strzybnickiej grupie wolontariuszy. Nastolatkowie spotykają się, tworzą razem ciekawe projekty, służące lokalnej społeczności. Znani są jako "ludzie od spraw specjalnych". Zainteresowanych zapraszają na swoje zebrania.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Projekt bez tytułu 5

Podsumowanie tygodnia: co nowego w Tarnowskich...

Podsumowanie tygodnia tg

Emocjonujący tydzień w Tarnowskich Górach:...

Projekt bez tytułu 4

Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia w...

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości,...

Podsumowanie tygodnia 2

Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia,...

Kontrola swiatel tg

Sprawdź światła w swoim pojeździe. Za darmo w...

Pandemia autobusy

Zanim wsiądziesz do autobusu, nie zapomnij o...