Podsumowanie tygodnia: co ciekawego wydarzyło się w naszym mieście?

Przedstawiamy niedzielny przegląd najważniejszych tematów tego tygodnia. Przypominamy społeczne, kulturalne i policyjne nowiny.

Podsumowanie tygodnia

Tym żyje miasto

"Zdecyduj, na co powiat wyda 400 tysięcy! Ruszyło głosowanie Budżetu Partycypacyjnego": od poniedziałku możemy brać udział w głosowaniu zorganizowanym przez Powiat Tarnogórski. Do rozdysponowania jest kilkaset tysięcy złotych. Więcej informacji oraz listę projektów prezentujemy TUTAJ.

"Protesty rolników. Czy zablokują także Tarnowskie Góry?": 7 października w całej Polsce rolnicy i przedstawiciele branży futerkowej manifestowali przeciw nowej ustawie, tak zwanej "Piątce dla zwierząt". Utrudnień w ruchu doświadczyli także kierowcy w naszym powiecie. Kto włączył się do strajku?

"Powstaje przewodnik po Tarnowskich Górach. Jak go otrzymać?": trwa zbiórka funduszy na wydanie nowej książki o Srebrnym Mieście i jego mieszkańcach. Znajdą się w niej także trasy gry miejskiej. Inicjatorzy wyjaśniają, do kogo trafi przewodnik.

Wiadomości z gmin

"Koronawirus w Świerklańcu. Urząd Gminy zamknięty dla mieszkańców": u dwóch pracowników placówki wykryto zakażenie. Stacjonarna działalność instytucji została zawieszona. Co z zaplanowanymi imprezami plenerowymi w Świerklańcu?

"Do Miedar na rowerze. Oddano nową ścieżkę dla jednośladów": mieszkańcy gminy Zbrosławice cieszą się już nową, bezpieczną infrastrukturą dla rowerzystów. Co ciekawe, inwestycję ukończono przed planowanym terminem. Jak się teraz prezentuje?

"Szkolenie z turystyki. Miasteczko Śląskie zaprasza i odkrywa swoje tajemnice": samorządy, które tworzą organizację Leśna Kraina Górnego Śląska, przygotowują warsztaty dla mieszkańców zainteresowanych sektorem turystycznym. Opowiadamy też o niezwykłym miejscu ukrytym w lasach Bibieli.

Policyjne nowiny

"Tarnogórski paser złapany. Znaleziono setki papierosów bez akcyzy": funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono nadzwyczajną ilość wyrobów tytoniowych. Wszystkie bez banderoli. Jaka kara może spotkać pasera?

"Pół kilograma marihuany w Kaletach. 20-latek zatrzymany": kolejne nielegalne znalezisko tym razem zlokalizowane w Kaletach. W mieszkaniu mężczyzny znajdowały się worki pełne narkotyku. Całą historię prezentujemy w naszym artykule.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Szkła Podstawowa w Przezchlebiu - zajęcia z programowania

Gmina Zbrosławice. Zajęcia z robotyki dla małych

Urząd Miasta Tarnowskie Góry, godziny otwarcia

Urząd Miejski ogranicza przyjmowanie petentów

Tarnowskie Góry - utrudnienia drogowe

Uwaga kierowcy! Znów czeka nas remont

Kalety. Zalew Zielona

Kalety "Marką Śląska" 2021

Tarnowskie Góry 16.-22.08

Podsumowanie tygodnia 16.-22.08

Inicjatywa Sołecka 2021

Wyniki konkursu Inicjatywa Sołecka 2021

Jerusalema Dance Challenge

Jerusalema Dance Challenge w Tarnowskich Górach