Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia w naszym mieście

W ostatnim tygodniu w Tarnowskich Górach sporo się działo. Na wiele tematów swój cień rzucił niestety koronawirus i związane z nim ograniczenia. O czym warto pamiętać, żyjąc w czerwonej strefie?

Projekt bez tytułu 4

Mały lockdown na dwa tygodnie

Mateusz Morawiecki przedstawił nowe zasady walki z koronawirusem. W ich konsekwencji Tarnowskie Góry, podobnie jak reszta kraju, znalazły się w czerwonej strefie. Zamknięte zostały wszystkie lokale gastronomiczne, młodzież rozpoczęła edukację zdalną, a w instytucjach kulturalnych i kościołach może przebywać ograniczona liczba osób. Więcej informacji na temat nowych obostrzeń prezentujemy tutaj.

Wprowadzone zmiany w organizacji życia społecznego dotyczą w szczególny sposób seniorów. Gmina Kalety postanowiła reaktywować program pomocy swoim starszym mieszkańcom. Na terenie miasta swoją działalność przywróciło pogotowie zakupowe.

Sieć Biedronka zmienia godziny otwarcia swoich sklepów. Duża część z nich będzie czynna do późnych godzin nocnych, a wiele przejdzie w tryb całodobowy. Do akcji włączono także punkty znajdujące się na terenie Tarnowskich Gór. Zapraszamy do sprawdzenia, w których dzielnicach zakupy zrobimy do godziny 23:00.

Warto wiedzieć

Do aktualnej sytuacji epidemiologicznej odniosła się kuria gliwicka. Biskup wydał oświadczenie, w którym zapowiada, jak w tym roku będą wyglądać obchody Uroczyści Wszystkich Świętych. Zapowiedział także, że świąteczne wizyty duszpasterskie, tak zwane kolędy, zostają odwołane. O pozostałych zaleceniach dla wiernych można poczytać w naszym artykule.

Radny Łukasz Garus, zainspirowany profesjonalną siłownią outdoorową w Bytomiu, chciałby, by podobna pojawiła się w naszym mieście. Sądząc z reakcji, ten pomysł przypadł do gustu także samym tarnogórzanom. Nie wiemy jeszcze, czy projekt dojdzie do skutku, ale jego efekt finalny może być ciekawy.

Sportowe newsy

Nasi tenisiści wywalczyli aż cztery medale podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. Mimo wymagającej konkurencji, młodzi zawodnicy wrócili do domu z tytułami mistrzowskimi. Jak komentują turniej przedstawiciele MKS Skarbek?

Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry poinformowało, że następne mecze drużyny odbędą się bez udziału publiczności. Dla wiernych fanów przygotowano inne rozwiązanie. Klub zaprasza na internetową transmisję rozgrywek. Wyjaśniamy, jak kupić bilet na wydarzenie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Podsumowanie tygodnia 2

Podsumowanie tygodnia: nowe obostrzenia,...

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości,...

Projekt bez tytułu 5

Podsumowanie tygodnia: co nowego w Tarnowskich...

Podsumowanie tygodnia tg

Emocjonujący tydzień w Tarnowskich Górach:...

Tarnowskie gory przeglad

Podsumowanie tygodnia: Budżet Obywatelski,...

Czerwona strefa tarnowskie gory1

Ostatni dzień w żółtej strefie. Od jutra nowe...

Koronawirus tarnowskie gory

Obostrzenia wracają. Cała Polska w żółtej strefie