Podziel się książką. Nowa akcja biblioteki w Tarnowskich Górach

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach zaprasza do udziału w ciekawej inicjatywie charytatywno - czytelniczej.

Biblioteka tarnowskie gory

Międzypokoleniowy bookcrossing

Mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje, które mają na celu pomoc konkretnej osobie lub organizacji. Czy istnieje coś, co brzmi piękniej niż dzielenie się z drugim człowiekiem? Każdy miłośnik literatury zakrzyknie zaraz, że tak, istnieje! Jeszcze lepiej brzmi: dzielenie się książkami.

Biblioteka w Tarnowskich Górach zaprasza, by przeprowadzić mały przegląd domowego księgozbioru. Tomom, które od lat zalegają na naszych półkach i regałach, a prezentują się całkiem dobrze, możemy podarować drugie życie i równocześnie sprawić komuś bardzo miły prezent.

- Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza zachęca wszystkich do włączenia się w zbiórkę książek, które zostaną przekazane podopiecznym domu pomocy społecznej w Tarnowskich Górach na Osiedlu Przyjaźń - zapraszają bibliotekarze. - Prosimy o przekazanie książek będących w dobrym stanie, które mogą zainteresować pensjonariuszy. Przekazać można powieści sensacyjne, historyczne, kryminalne, książki obyczajowe, romanse, literaturę piękną - dodają.

Książki zbierane będą do 31 marca. Mieszkańcy zainteresowani przedsięwzięciem proszeni są o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 791 751 721.

Coś dla małych artystów

Chociaż cieszymy się jeszcze karnawałem, a do Wielkanocy wciąż dość daleko, biblioteka już dziś zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Organizuje go fundacja BGK, jednak prace plastyczne składać należy w budynku przy ulicy Zamkowej 5. Udział w akcji wziąć mogą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Kartki powinny mieć format kwadratu o wymiarach 21 cm x 21 cm. Z tyłu pracy, w prawym dolnym rogu, należy umieścić wydrukowaną informację (o wymiarach 7 cm x 4 cm) zawierającą: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz adres naszej biblioteki. Dodatkowo uczestnicy muszą wypełnić oświadczenie, którego wzór dostępny jest w głównej siedzibie.

- Na własnoręcznie przygotowane prace czekamy do dnia 22 lutego 2021 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie fundacji w dniu 18 marca - informują bibliotekarze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Letnia Czytelnia na Osadzie Jana

Bookcrossing podbija Tarnowskie Góry

Przedstawienie dla dzieci w Bibliotece Miejskiej

Tarnowskie Góry dla dzieci. Przedstawienia dla najmłodszych

Kiermasz Taniej Książki w Tarnowskich Górach

Kiermasz Taniej Książki w Tarnowskich Górach.

Film Diabeł zostanie nakręcony w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach zostanie nakręcony film "Diabeł"

Tarnowskie Góry Kultura w Taharze

Zbliża się tarnogórski festiwal "Kultura w Taharze"

Chatka Baby Jagi w filmie

Kolejny projekt AG Studio realizowany w "Chatce Baby Jagi"

TCK plan wydarzeń marzec 2022

Marzec w Tarnogórskim Centrum Kultury