Pogoda nie sprzyja kierowcom. Dwa groźne zdarzenia w powiecie tarnogórskim

To nie był najbezpieczniejszy poniedziałek. 30 stycznia samochód osobowy wjechał w płot. Kilka godzin później inny kierowca dachował w przydrożnym rowie.

Niebezpieczne kolizje w powiecie tarnogórskim

30 stycznia okazał się niefortunnym dniem dla dwóch kierowców. Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło około godziny 15:00 w Tarnowskich Górach. Ulicą Grzybową jechał renault. Prowadząca nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków i straciła panowanie nad pojazdem. Finalnie uderzyła w płot jednej z posesji przy pobliskiej ul. Poziomkowej.

Nie minęło wiele czasu, a służby musiały znów interweniować. Tym razem w Księżym Lesie (gmina Zbrosławice). Przed godziną 19:00 ulicą Wiejską podróżował 25-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem. Pojazd wjechał do rowu i dachował. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Przypominają o podstawowych zasadach ostrożności, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Ciągle zmieniające się warunki na drodze, opady atmosferyczne, pośpiech, brawura – to tylko kilka czynników negatywnie wpływających na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze i zachować rozwagę w trakcie manewrowania pojazdami - podkreślają mundurowi.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon