Pogoda nie sprzyja kierowcom. Dwa groźne zdarzenia w powiecie tarnogórskim

To nie był najbezpieczniejszy poniedziałek. 30 stycznia samochód osobowy wjechał w płot. Kilka godzin później inny kierowca dachował w przydrożnym rowie.

Niebezpieczne kolizje w powiecie tarnogórskim

30 stycznia okazał się niefortunnym dniem dla dwóch kierowców. Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło około godziny 15:00 w Tarnowskich Górach. Ulicą Grzybową jechał renault. Prowadząca nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków i straciła panowanie nad pojazdem. Finalnie uderzyła w płot jednej z posesji przy pobliskiej ul. Poziomkowej.

Nie minęło wiele czasu, a służby musiały znów interweniować. Tym razem w Księżym Lesie (gmina Zbrosławice). Przed godziną 19:00 ulicą Wiejską podróżował 25-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem. Pojazd wjechał do rowu i dachował. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Przypominają o podstawowych zasadach ostrożności, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Ciągle zmieniające się warunki na drodze, opady atmosferyczne, pośpiech, brawura – to tylko kilka czynników negatywnie wpływających na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze i zachować rozwagę w trakcie manewrowania pojazdami - podkreślają mundurowi.

  Subskrybuj tarnowskiegory.info

  google news icon

  czytaj więcej:

  Kolizja na ulicy Gliwickiej

  Tarnowskie Góry. Samochód wjechał w przystanek autobusowy

  Kradzież tarnowskie Góry

  Tarnowskie Góry. Zderzenie trzech samochodów osobowych

  Policja tarnowskie góry kolizja

  Tarnowskie Góry. Wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków

  Tarnowskie Góry kolizja

  Tarnowskie Góry. Samochód zderzył się z rowerzystą

  Tarnowskie Góry kontrola drogowa

  Policyjny pościg w Tarnowskich Górach

  Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

  Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

  Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

  Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie