Pogoda nie sprzyja kierowcom. Jeden z nich wylądował w rowie, inny spowodował kolizję na DK 11

Tegoroczna zima to duże wyzwanie dla osób wsiadających za kółko. Poważnie przekonali się o tym kierowcy, którzy w tym tygodniu stali się uczestnikami groźnych zdarzeń drogowych.

Wypadek w Kotach

Pierwsza interwencja miała miejsce wczoraj, 17 stycznia, przed godziną 7:00. W miejscowości Koty (gmina Tworóg), na drodze krajowej nr 11 samochód osobowy wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Do akcji zadysponowano: OSP Koty, JRG Lubliniec, Policję, ZRM.

Zdarzenie na ul. Zagórskiej

Nie minęło wiele czasu, a do kolejnej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 11, tym razem w Tarnowskich Górach. Po godzinie 8:00 dowiedzieli się o niej funkcjonariusze.

- Na miejsce udali się policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wyjaśnili, że 32-letni tarnogórzanin, jadąc oplem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającej go skody i doprowadził do zderzenia. W wyniku tego kontaktu kierujący skodą 36-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór trafił do szpitala na dalsze badania.

Mundurowi zajmują się teraz wyjaśnianiem szczegółów zdarzenia. Apelują także do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon