Pogoda nie sprzyja kierowcom. Ten odcinek może być szczególnie niebezpieczny

W naszym powiecie doszło do kolizji spowodowanych niedostosowaniem prędkości jazdy oraz niekorzystnymi warunkami na drodze. Policjanci apelują o rozwagę.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Wypadki na DW908

Uwaga na ten odcinek

Opady śniegu, niska temperatura, śliska nawierzchnia. Kierowcy przemierzający powiat tarnogórski powinni zachować szczególną ostrożność. Wczoraj, 9 grudnia, niektóre osoby dotkliwie się o tym przekonały.

Szczególnie niebezpieczny okazał się przejazd drogą wojewódzką nr 908 między Miasteczkiem Śląskim i Kaletami. Nie wszyscy kierowcy dostosowali prędkość do panujących warunków. W konsekwencji samochody wypadały z jezdni i lądowały w rowach. Jeden z poważniejszych wypadków miał miejsce około 16:30. 22-latka kierująca pojazdem marki Seat Ibiza uderzyła w poprzedzającego ją mercedesa, a następnie wjechała do rowu.

Akcja Zima w Tarnowskich Górach. Kto tym razem odpowiada za stan dróg?

Policjanci przypominają o konieczności wzmożonej uwagi na drodze.

- Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania sporej ilości poważnych zdarzeń drogowych - tłumaczą mundurowi.

Swoje obowiązki mają także piesi. Bezpieczeństwo na drodze można poprawić w bardzo prosty sposób.

- Wszystko przemawia jednak za powszechnym używaniem elementów odblaskowych bez względu na miejsce. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków - przypominają funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon